Krajobraz uchwycony w grze Red Dead Redemption 2
Źródło: Steam

Gdy grafika jest po prostu zbyt piękna. Amerykańska telewizja dopuściła się olbrzymiej pomyłki

Łukasz KopcińskiŁukasz Kopciński
29 Listopada 2020

Jedna z amerykańskich stacji telewizyjnych uznała materiał z gry za prawdziwy. Ku zaskoczeniu graczy mieli oni okazję wypatrzyć Red Dead Redemption 2 w programie informacyjnym. Trafił do przeglądu najpiękniejszych krajobrazów.

Choć gracze wciąż chcą więcej detali, więcej klatek, to jak widać już teraz osoby spoza branży, dają się złapać na grafikę bliską fotorealistycznej. Pracownicy amerykańskiej stacji nie byli w stanie odróżnić obrazu z gry od prawdziwych fotografii. Ponoć już wcześniej zdarzyło się wkręcić tę samą redakcję.

Wrota piekieł istnieją i płoną bezustannie od 50 lat. Dron wszystko nagrał, niewiarygodny widokWrota piekieł istnieją i płoną bezustannie od 50 lat. Dron wszystko nagrał, niewiarygodny widokCzytaj dalej

Red Dead Redemption 2 jako żywe

Lokalna telewizja z Oregonu dała się przechytrzyć córce jednego z użytkowników Reddita. W ramach cyklu Out & About prezentującego najpiękniejsze widoki uchwycone na zdjęciach przez widzów stacji opublikowano screenshota z Red Dead Redemption 2.

Red Dead Redemption 2 posiada wbudowany tryb fotograficzny, zaimplementowany z myślą o uwiecznianiu zapierających dech w piersiach obrazów. Oferuje on mobilną kamerę i różnorodne filtry. Dość powiedzieć, że czasami da się uchwycić w grze widok tak piękny, że niemal w niczym nie ustępujący prawdziwym krajobrazom.

Czarne dziury nie są takie złe. Mogłyby przynieść zadziwiające korzyści, aż ciężko uwierzyćCzarne dziury nie są takie złe. Mogłyby przynieść zadziwiające korzyści, aż ciężko uwierzyćCzytaj dalej

To nie pierwsza taka wpadka mediów. W przeszłości zdarzały się już gafy w postaci mylenia materiałów z gier z rzeczywistymi.

Jednym z bardziej szokujących niedopatrzeń było wykorzystanie nagrania ze strzelanki ARMA 2 w brytyjskim... filmie dokumentalnym. Nie był to oczywiście dokument o branży gier wideo, a traktujący o Irlandzkiej Armii Republikańskiej.

W filmie “Gaddafi and the IRA” widzimy ujęcie z produkcji Bohemia Interactive, na którym bojówka zestrzeliwuje helikopter. W przeciwieństwie do zrzutu ekranu z Red Dead Redemption 2 oprawa ARMA 2 nie prezentuje aż tak wysokiego poziomu szczegółowości grafiki.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przeskanowali mumię, odkryli przerażającą prawdę. Naukowcy nie mogli uwierzyć
  2. Najdelikatniejsze ciasto bez pieczenia "pianka cappuccino". Przepis na mistrzowski deser
  3. Czarna dziura zaczęła wchłaniać galaktykę, ale przestała. Niesamowite odkrycie naukowców

Zbierających materiał do filmu zmylił zapewne fakt niskiej jakości nagrania gameplay’u, przez co uznano go za wiarygodne wideo kręcone słabym telefonem. Wprawne oko gracza i tak szybko połapie się, co widzi, więc researcher zapalonym gamerem raczej nie był.

Sami producenci gry nie kryli zresztą zdziwienia, że ich wizualne dzieło zostało zakwalifikowane jako realne. Twórcy filmu tłumaczyli się natomiast pośpiechem przy montażu i ludzkim błędem.

Wpadki z growymi materiałami na porządku dziennym

Duńska stacja telewizyjna TV2 z kolei za prawdziwe zdjęcie Damaszku uznała screenshota z Assassin’s Creed 2. Jeszcze poważniej machnęli się autorzy wydania informacji BBC. Zamiast logo United Nations Security Council pokazano znaczek fikcyjnego United Nations Space Command rodem z kultowej serii science-fiction Halo.

Samsung może pracować nad nową technologią w smartfonach. Jeden z pomysłów zaskakujeSamsung może pracować nad nową technologią w smartfonach. Jeden z pomysłów zaskakujeCzytaj dalej

Osoby gromadzące materiały dla mediów nie mogą spać spokojnie. Przecież właśnie wchodzimy w nową generację konsol, a branża żyje premierami kolejnych kart graficznych, obsługujących ray-tracing. Postęp w produkcji gier może zatem owocować kolejnymi zabawnymi historiami.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Jedno badanie może zdecydować o wszystkim. Szczepionka na koronawirusa nie ze wskazaniem dla wszystkich
  2. Onieśmielające, domowe rogaliki z pysznym nadzieniem jabłkowym. Z łatwością można pomylić z wypiekami z cukierni
  3. Nie wiesz w co grać? Przedstawiamy top 10 gier na PC z 2020 roku
  4. "Zabawkowa" figurka Wiedźmina za obłędne pieniądze. Spadniesz z krzesła, gdy poznasz cenę
  5. Sony banuje graczy PlayStation 5. Chodzi o nieuczciwe praktyki
  6. Ktoś zakłada pułapki na zwierzęta. Zginął ukochany owczarek niemiecki, musiał cierpieć wiele godzin
  7. Ma 8 lat i bezdomną rodzinę. Założył biznes, który pomógł jego bliskim

Następny artykuł