Elegancko ubrane osoby się cieszą. Dwie czarnoskóre kobiety, dwóch mężczyzn, kobieta.
Źródło: pxfuel

Technologiczny gigant zmienił skład zarządu na rasowo zróżnicowany

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
14 Czerwca 2020

Współzałożyciel Reddita, Alexis Ohanian, podjął decyzję o zastąpieniu swojej osoby w zarządzie firmy osobą czarnoskórą. Firma dokonała zmiany natychmiastowo, jest to kolejny przykład jak branża technologiczna reaguje na obecną sytuację polityczno-społeczną w Stanach Zjednoczonych.

Alexis Ohanian postanowił zrzec się swojego miejsca w zarządzie firmy Reddit, postawił jednak warunek, aby na jego miejsce powołać czarnoskórego kandydata. Jego miejsce zajmie Michael Seibel.

Dotychczasowy skład zarządu

Oprócz Alexisa Ohaniana w skład zarządu wchodziło jeszcze mężczyzn i kobiety. Wszyscy są biali. Po tym jak Ohanian poinformował o swojej decyzji pojawiły się spekulacje, że na jego miejscu pojawi się czarnoskóra kobieta, Tiffani Ashley Bell, która jest założycielką wspieranej przez Y Combinator organizacji nonprofit The human Utility. Zarząd podjął jednak inną decyzję.

Pierwszy czarnoskóry CEO po raz drugi

Michael Seibel pełnił dotychczasowo funkcję CEO zlokalizowanego w Dolinie Krzemowej akceleratora startupów Y Combinator. Tam również był pierwszym czarnoskórym członkiem zarządu. Seibel współpracował już wcześniej z Redditem, w ramach swojej pracy w akceleratorze. Z serwisem w mniejszym lub większym stopniu połączony był od jego początków. “Znam Steve’a i Alexisa od 2007 roku i od tego też czasu jestem użytkownikiem Reddita” - mówił w oficjalnym oświadczeniu nowo wybrany członek zarządu Reddita.

Człowiek z doświadczeniem

Jak informuje zarząd firmy, kolor skóry nie był oczywiście jedynym wyznacznikiem wyboru zastępstwa dla Ohaniana. Michael Seibel ma ogromne doświadczenie we współpracy ze spółkami działającymi w sieci. Ze względu na współpracę Y Combinatora z Redditem bardzo dobrze zna również struktury i sposób działania tej drugiej firmy. Seibel jest również współzałożycielem serwisu Justin.tv, który potem został przemianowany na Twitch – giganta streamingowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tinder banował osoby wspierające ruch Black Lives Matter. Teraz wycofuje się ze swoich decyzji
  2. Amazon zabronił policji korzystania ze swojej technologii identyfikacji twarzy
  3. Skradzione podczas zamieszek iPhone'y śledzą złodziei. Genialny pomysł Apple
  4. Nieoficjalnie: Blizzard zbanował gracza na 100 lat za przeszkadzanie w proteście Black Lives Matter

Następny artykuł