Elegancko ubrane osoby się cieszą. Dwie czarnoskóre kobiety, dwóch mężczyzn, kobieta.
Źródło: pxfuel

Technologiczny gigant zmienił skład zarządu na rasowo zróżnicowany

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
14 Czerwca 2020

Współzałożyciel Reddita, Alexis Ohanian, podjął decyzję o zastąpieniu swojej osoby w zarządzie firmy osobą czarnoskórą. Firma dokonała zmiany natychmiastowo, jest to kolejny przykład jak branża technologiczna reaguje na obecną sytuację polityczno-społeczną w Stanach Zjednoczonych.

Alexis Ohanian postanowił zrzec się swojego miejsca w zarządzie firmy Reddit, postawił jednak warunek, aby na jego miejsce powołać czarnoskórego kandydata. Jego miejsce zajmie Michael Seibel.

Dotychczasowy skład zarządu

Oprócz Alexisa Ohaniana w skład zarządu wchodziło jeszcze mężczyzn i kobiety. Wszyscy są biali. Po tym jak Ohanian poinformował o swojej decyzji pojawiły się spekulacje, że na jego miejscu pojawi się czarnoskóra kobieta, Tiffani Ashley Bell, która jest założycielką wspieranej przez Y Combinator organizacji nonprofit The human Utility. Zarząd podjął jednak inną decyzję.

Pierwszy czarnoskóry CEO po raz drugi

Michael Seibel pełnił dotychczasowo funkcję CEO zlokalizowanego w Dolinie Krzemowej akceleratora startupów Y Combinator. Tam również był pierwszym czarnoskórym członkiem zarządu. Seibel współpracował już wcześniej z Redditem, w ramach swojej pracy w akceleratorze. Z serwisem w mniejszym lub większym stopniu połączony był od jego początków. “Znam Steve’a i Alexisa od 2007 roku i od tego też czasu jestem użytkownikiem Reddita” - mówił w oficjalnym oświadczeniu nowo wybrany członek zarządu Reddita.

Człowiek z doświadczeniem

Jak informuje zarząd firmy, kolor skóry nie był oczywiście jedynym wyznacznikiem wyboru zastępstwa dla Ohaniana. Michael Seibel ma ogromne doświadczenie we współpracy ze spółkami działającymi w sieci. Ze względu na współpracę Y Combinatora z Redditem bardzo dobrze zna również struktury i sposób działania tej drugiej firmy. Seibel jest również współzałożycielem serwisu Justin.tv, który potem został przemianowany na Twitch – giganta streamingowego.

Następny artykuł