Techgame.pl
la noire gameplay

Steam

L.A. Noire: Part Two powstaje - zdradzają przecieki

18 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Wygląda na to, że kolejną grą od Rockstar może niespodziewanie okazać się kolejna część L.A. Noire. Przecieki na ten temat wypłynęły z wytwórni płytowej, która najpewniej zajęła się prawami do muzyki. Omyłkowo wstawione do internetu źr&oacut

Rockstar uwielbia trzymać graczy w niepewności, co do ich planu wydawniczego. Nie tak dawno temu dostaliśmy przecieki na temat GTA VI, którego akcja miałaby zostać osadzona w Vice City, a sama gra wzorowałaby się na serialu Narcos. Tym razem źródłem przecieku jest zewnętrzna firma, co dodaje nieco wiarygodności.

L.A. Noire, czyli zabawa w detektywa

Pierwsze L.A. Noire wyszło w 2011 roku na PS3, Xboxa 360, a później na PC. Akcja gry została osadzona w 1947 roku w Los Angeles, a głównym bohaterem zostął pnący się w górę detektyw Cole Phelps. Sam tytuł okazał się niezwykle klimatyczny (jeden z najbardziej "Noire" spośród wszystkich gier) i posiadający bardzo rozwniętą fabułę. Rozgrywka bazowała na rozpracowywaniu spraw kryminalnych, jednak wszystko połączone było spójną fabułą dotyczącą szeregu dziwnych morderstw z motywami wojny w Wietnamie i choroby psychinczej.

Tytuł ogólnie przypominał bardzo serię GTA - otwarte miasto, jazda samochodami i strzelaniny, jednak tutaj główną osią zabawy było szukanie poszlak (np. na miejscach zbrodni) i przepytywanie świadków i podejrzanych. System ten okazał się rewolucyjnym sercem gry, gdyż wykorzystano technikę MotionScan, która polegała na dokładnym zeskanowaniu twarzy aktorów i ich mimiki na podstawie której gracz mógł zdecydować czy dana osoba kłamie. Choć gra została naprawdę ciepło przyjęta, studio TeamBondi zostało rozwiązane (twócy pracowali nad jeszcze jedną grą - Whore of the Orient, jednak nie została ukończona) a Rockstar najwidoczniej zdobył prawa do marki.

L.A. Noire: Part Two w planach Rockstara

Źródłem przecieku jest kanał na YouTube wytwórni Warner Chapell Music, która udostępniła tam utwór muzyczny mający być częścią ścieżki dźwiękowej do L.A. Noire: Part Two. Takie informacje widniały w opisie wideo, które jednak zostało szybko zdjęte. Piosenka Matthew Wildera o tytule Break My Stride dostępna jest w serwisie w normalnej wersji, gdyż zgadujemy, że w grze miałaby się pojawić jej nieco odmieniona wersja.

Oryginał piosenki pochodzi z 1983 roku, co niejako może sugerować czas akcji gry. W tym roku działalność zakończyło paru seryjnych morderców którzy mogliy być na celowniku podczas właściwej gry, choć zaledwie rok później swoją morderczą działalność rozpoczął jeden z najbardziej znanych, czyli Richard Ramirez. Rockstar jeszcze nie skomentował sprawy, ale studio pracuje rzekomo nad paroma projektami jednocześnie - jednym z nich najpewniej jest nowe GTA, a według pogłosek pozostałymi mogą być Bully 2 lub właśnie nowe L.A. Noire.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >