Techgame.pl
Huawei Honor Magic Book Pro

Honor

Ryzen 4000 Mobile w kolejnych laptopach. Nowy trend w taniej elektronice

20 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Producenci sprzętów elektronicznych coraz chętniej spoglądają w kierunku procesorów AMD. Najnowsze ultrabooki od Huawei mają być wyposażone właśnie w procesory wyprodukowane przez “zielonych".

Intelowi wyrósł poważny przeciwnik w postaci AMD. Firma zawsze kręciła się raczej w cieniu niebieskich, ale w ostatnim czasie kilka bardzo dobrze podjętych decyzji spowodowało, że walka na rynku związanym z częściami komputerowymi się wyrównała.

Flota Huaweia nadciąga

Należąca do chińskiej firmy Huawei linia laptopów Honor wzbogaci się już za parę dni o trzy nowe modele MagicBook. Wszystkie będą wyposażone w procesory mobilne z serii Ryzen 4000. To samo dotyczy nadchodzącego, taniego ultrabooka MateBook D. O ile laptopy z sygnowane logiem Honor mają trafić do sprzedaży 22 grudnia, tak nie wiadomo jeszcze, kiedy dostępny będzie MateBook D.

Ulepszona wersja nowego laptopa

Pomimo niedawnej zapowiedzi MagicBooka 14 i 15, Chińczycy pokazali kolejnego swojego laptopa, który nie jest po prostu ulepszoną ich wersją, a więc Magic Booka Pro. Charakteryzuje się on nieco odmienny designem (ciemnoniebieskie, ciemnoszare linie). Ale żeby nie było zbyt normalnie, to oczywiści Huawei przygotowuje już również ulepszone wersje 14 i 15.

MateBook D z podwyższonym taktowaniem

W laptopie Huawei MateBook D również znajdziemy mobilny procesor od AMD, czyli Ryzen 4000. Będzie posiadał ośmiordzeniowy układ o podkręconym taktowaniu 3700 MHz. Laptop będzie wyposażony również w dysk SSD. Nie wiadomo, kiedy laptop trafi do sprzedaży, prawdopodobnie w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Jeżeli chodzi o cenę, to laptopy tej serii wahają się od 2500 do 3000 złotych i prawdopodobnie mniej więcej tyle będzie kosztował najnowszy model.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >