Huawei Honor Magic Book Pro
Źródło: Honor

Ryzen 4000 Mobile w kolejnych laptopach. Nowy trend w taniej elektronice

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
20 Lipca 2020

Producenci sprzętów elektronicznych coraz chętniej spoglądają w kierunku procesorów AMD. Najnowsze ultrabooki od Huawei mają być wyposażone właśnie w procesory wyprodukowane przez “zielonych”.

Intelowi wyrósł poważny przeciwnik w postaci AMD. Firma zawsze kręciła się raczej w cieniu niebieskich, ale w ostatnim czasie kilka bardzo dobrze podjętych decyzji spowodowało, że walka na rynku związanym z częściami komputerowymi się wyrównała.

Flota Huaweia nadciąga

Należąca do chińskiej firmy Huawei linia laptopów Honor wzbogaci się już za parę dni o trzy nowe modele MagicBook. Wszystkie będą wyposażone w procesory mobilne z serii Ryzen 4000. To samo dotyczy nadchodzącego, taniego ultrabooka MateBook D. O ile laptopy z sygnowane logiem Honor mają trafić do sprzedaży 22 grudnia, tak nie wiadomo jeszcze, kiedy dostępny będzie MateBook D.

Lenovo Legion będzie prawdziwym potworem wśród smartfonów. Poznaliśmy specyfikacje gamingowego telefonuLenovo Legion będzie prawdziwym potworem wśród smartfonów. Poznaliśmy specyfikacje gamingowego telefonuCzytaj dalej

Ulepszona wersja nowego laptopa

Pomimo niedawnej zapowiedzi MagicBooka 14 i 15, Chińczycy pokazali kolejnego swojego laptopa, który nie jest po prostu ulepszoną ich wersją, a więc Magic Booka Pro. Charakteryzuje się on nieco odmienny designem (ciemnoniebieskie, ciemnoszare linie). Ale żeby nie było zbyt normalnie, to oczywiści Huawei przygotowuje już również ulepszone wersje 14 i 15.

Huawei MatePad D

Fragment lodowca wielkości Manhattanu spektakularnie się oderwał. Naukowcy uwiecznili zdarzenie na wspaniałym nagraniuFragment lodowca wielkości Manhattanu spektakularnie się oderwał. Naukowcy uwiecznili zdarzenie na wspaniałym nagraniuCzytaj dalej

MateBook D z podwyższonym taktowaniem

W laptopie Huawei MateBook D również znajdziemy mobilny procesor od AMD, czyli Ryzen 4000. Będzie posiadał ośmiordzeniowy układ o podkręconym taktowaniu 3700 MHz. Laptop będzie wyposażony również w dysk SSD. Nie wiadomo, kiedy laptop trafi do sprzedaży, prawdopodobnie w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Jeżeli chodzi o cenę, to laptopy tej serii wahają się od 2500 do 3000 złotych i prawdopodobnie mniej więcej tyle będzie kosztował najnowszy model.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rysik Apple przeniesie rzeczywiste kolory do komputera
  2. Lenovo Legion będzie prawdziwym potworem wśród smartfonów. Poznaliśmy specyfikacje gamingowego telefonu
  3. Nowy flagowiec od Xiaomi z ceramiczną obudową? Kolejne przecieki o Mi 10 Pro Plus
  4. Sony zabrało głos w sprawie premiery PlayStation 5

Następny artykuł