Samsung Galaxy
Źródło: Unsplash

Posiadacze telefonów Samsunga mają powody do radości. Urządzenia otrzymały nowe zabezpieczenia

Artur ŁokietekArtur Łokietek
1 Lipca 2020

Samsung wydał oficjalnie kolejną wersję zabezpieczeń dla urządzeń z systemem Android. Tradycyjnie już aktualizacja wylądowała na najbardziej popularnych modelach smartfonów.

Lipcowa aktualizacja flagowych modeli Samsunga. Dotyczy nowych zabezpieczeń.

Aktualizacja do Androida

Mimo częstych aktualizacji samego systemu operacyjnego Android, użytkownicy smartfonów opartych na nim, dostają pomniejsze aktualizacje. Najczęściej adresowane są one do drobnych usterek, jednak zdarza się, że wprowadzają nowe wersje zabezpieczeń. Tym razem powód do radości mają użytkownicy Samsunga. To właśnie na smartfony tej marki trafiła lipcowa aktualizacja przedstawiająca nam szereg nowoczesnych zabezpieczeń.

Które smartfony dostały aktualizację?

Samsung skupia się aktualnie na promowaniu swojej najnowszej flagowej serii urządzeń Galaxy S20. Z tego względu to właśnie użytkownicy tych sprzętów mogli jako pierwsi cieszyć się z nowości. Teraz jednak łatka trafiła także na inne popularne modele Samsungów. Chodzi tu przede wszystkim o serię Galaxy S10 oraz bardzo popularnego modelu Galaxy A50. Co ciekawe, łatka dotarła również na nowoczesny projekt producenta, czyli składany Galaxy Z Flip.

Zabezpieczenia to jedno

Pamiętać jednak należy, że samo poprawienie zabezpieczeń na smartfonach nie gwarantuje nam automatycznie pełnego bezpieczeństwa. O tym i tak nalezy pamiętać, szczególnie, gdy instalujemy aplikacje pochodzące spoza oficjalnych źródeł jak Play Store. Różnego rodzaju malware jest w stanie wyrządzić ogromne szkody na naszym urządzeniu, więc i tak należy zawsze uważać na jakie strony zaglądamy.

Następny artykuł