Techgame.pl
iPhone stłuczony ekran

Unsplash

Chcesz ochronić ekran swojego smartfona? Możesz stracić przez to gwarancję

11 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Przyklejanie ochronnych szyb czy folii mających ochronić ekrany smartfonów jest dziś standardem. Co jednak, gdy stosując taką praktykę narażamy się na utracenie gwarancji? Samsung wystosował oficjalne oświadczenie.

Samsung alarmuje, że przyklejając ochronę do swojego smartfona narażacie się na utratę gwarancji!

Galay Z Flip i kruchy ekran

Samsung wydał oświadczenie, w którym zwraca uwagę na niebezpieczeństwo przyklejania do jednego ze swoich nowych flagowców, czyli Galaxy Z Flip szkiełek ochronnych. W dzisiejszych czasach mając w kieszeni nierzadko sprzęt za parę tysięcy złotych jesteśmy wręcz zmuszeni zainwestować w jego dodatkową ochronę. Wtedy właśnie przyklejamy na ekran folię chroniącą przed zarysowaniami czy dodatkowe szkiełko mające zapobiec stłuczeniu tego właściwego. Jest to tym bardziej ważne, że wiele nowoczesnych telefonów nie ma wręcz zbyt wytrzymałych komponentów ekranu. To samo tyczy się nowego Galaxy Z Flip, jednak Samsung postanowił ostrzec użytkowników przed niebezpieczeństwem. 

Samsung i utrata gwarancji

Samsung nie twierdzi jednocześnie, że przyklejenie warstwy ochronnej na ekran automatycznie oznacza koniec gwaranacji, a jedynie, że taka praktyka nas na taką ewentualność naraża. Wynika to przede wszystkim z faktu, że Galaxy Z Flip jest smartfonem składanym, mającym niezwykle (wedle testów) delikatny ekran. Doczepianie do niego zewnętrznych elementów może samo w sobie przyczynić się do jego uszkodzenia. Wtedy jest to już klasyczna wina użytkownika, no bo przecież samemu doprowadził do uszkodzenia smartfona. Samsung najpewniej dostawał sygnały od użytkowników, że po przyklejeniu folii ochronnej zewnętrznych producentów, ekran lekko mówiąc "niedomaga", więc firma postanowiła zaadresować specjalne oświadczenie.

Niebotyczne koszta wymiany ekranu

Choć decyzja Samsunga z jednej strony jest zrozumiała, to mimo wszytko ponownie mamy tu do czynienia z wolną wolą producentów urządzeń mobilnych. W końcu sam telefon został zaprojekowany jako stosunkowo kruchy. Oczywiście można zawsze wymienić szybkę ekranu przy okazji stłuczenia, jednak przy okazji Galaxy Z Flip z zakrzywionym ekranem cena tego zabiegu w USA wynosi nawet 500 dolarów. Oznacza to, że sama wymiana ekranu w tym modelu kosztuje tyle, co wiele całych smartfonów dostępnych na rynku.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >