Techgame.pl > Technologie > Samsung wydał oficjalne oświadczenie. Koniec popularnych smartfonów, fani są załamani
Łukasz Kopciński
Łukasz Kopciński 19.03.2022 05:20

Samsung wydał oficjalne oświadczenie. Koniec popularnych smartfonów, fani są załamani

Tył Samsunga Galaxy Note ze zbliżeniem na aparat
youtube.com/Samsung/kadr z filmu

Południowokoreańskie źródło w postaci serwisu Ajunews.com przyniosło wieści o rychłym końcu serii Galaxy Note. Kultowe urządzenia od lat starały się wycisnąć maksimum funkcjonalności z dotykowego ekranu i dołączanego stylusa. 

Galaxy Note otrzyma godnego następcę

Samsung koncentruje się na innych modelach, nie porzucając przy tym zwolenników wodzenia patyczkiem po ekranie. Według firmy rysik S-Pen może wręcz dać nowe możliwości po dołączeniu go do Galaxy Z Fold 3 pod nieobecność Galaxy Note’ów. 

Azjatycki producent dołożył starań, aby implementacja S-Pena nie była zrobiona po łebkach, a rzeczywiście miała sens. Dotychczas problem w użyciu rysika w poprzednich wersjach Galaxy Z Fold stanowiła specyfika ekranów tej serii. 

  1. Rozpoczęły się kontrole. Chodzi o abonament RTV, kary sięgają nawet 680 zł. Jest ważny szczegół

  2. Zastanawiasz się jak mrozić kotlety schabowe i mielone? Wszyscy zapominają o 1 czynności, jest kluczowa, by nie narazić swojego zdrowia

  3. NASA: sonda Juno przeleciała nad Jowiszem. Naukowców aż zatkało, wszystko się nagrało

Nie odnajdowano sposobu na zapobiegnięcie rysowaniu się wyświetlacza. Prace nad rozwiązaniem trwały od dłuższego czasu i ponoć zakończyły się sukcesem. Lekiem na to zło miało się okazać zaprojektowanie ultra cienkiego szkła nowej generacji.

Galaxy Z Fold 3 może także wprowadzić technologię under display camera, która umieści aparat w obrębie wyświetlacza. Pozwoli to w pełni wykorzystać rozmiar wyświetlacza.  

Ten element jednakże nie jest jeszcze potwierdzony i trwają testy jego funkcjonalności. Pozostaje czekać na oficjalne komunikaty producenta, zawierające potwierdzoną specyfikację. 

Likwidacja na jubileusz 10-lecia Galaxy Note 

Galaxy Note ma się pożegnać z użytkownikami po niemal dekadzie obecności na rynku. Debiutował pod koniec 2011 roku i z miejsce znalazł rzeszę fanów. Pierwszy model według Samsunga potrzebował dwóch miesięcy na rozejście się w milionie sztuk

Pierwsza edycja posiadała ekran 5.3 cala. Bazowała na dwurdzeniowym procesorze 1.4 GHz. Potem ukazała się jeszcze wersja dodająca LTE, do wzmocniło sprzedaż urządzenia.

Wiele wskazuje na to, że ostatnimi akcentami Galaxy Note na rynku były modele oznaczone numerem 20. W wersji Ultra Samsung zaproponował klientom maszynę o ekranie niemal 7 cali z odświeżaniem 120 Hz.  

Galaxy Note to zasłużona linia w mobilnym świecie, którą niełatwo będzie zastąpić. Samsung jest jednak w stanie osłodzić tę stratę kolejnymi udanymi urządzeniami. Najzagorzalszym fanom może jenak zakręcić się łezka w oku.

Powiązane