Samsung S21
Źródło: youtube.com/XEETECHCARE/kadr z filmu

Znamy cenę i specyfikację Samsunga S21 i S21+. Różnice między modelami są marginalne

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
28 Grudnia 2020

Jak to zwykle bywa przed premierami sprzętu (bądź gier), wyciekła specyfikacja nadchodzących modeli smartfonów Samsunga. Tyle, jeśli chodzi o niespodziankę. O smartfonach Samsung S21 i S21+ wiemy już w zasadzie wszystko. I bardzo poważnie zastanawiamy się, po co w ogóle koreański gigant wypuszczał dwie wersje S21.

  • Wyciekła specyfikacja nowych smartfonów Samsunga
  • Modele S21 i S21+ niemal nie różnią się specyfikacją
  • Z kolei różnica w cenie jest całkiem spora

Choć w obecnych czasach produkcja kilku wersji jednego modelu telefonu to standard, nie znaczy od razu, że zawsze trzeba to robić. Na przykład w wypadku, gdy firmie ewidentnie brakuje pomysłu na sensowną alternatywę dla podstawowej wersji danego modelu.

Wyciekła specyfikacja Samsunga S21 i S21+

Samsung ewidentnie pomysłu na swoje nowe smartfony nie miał. Albo postanowił pójść na łatwiznę i spróbować naciągnąć klientów na większą kasę. Trudno inaczej wyjaśnić minimalne różnice w specyfikacji obu wersji smartfona, przy całkiem konkretnej różnicy w ich cenie.

Samsung S21 - specyfikacja

Omówmy sobie fenomen nowych Samsungów, zaczynając od specyfikacji podstawowej wersji modelu. Urządzenie oferuje nam ekran o przekątnej 6,2 cala, który uraczy nas obrazem w rozdzielczości full HD+. Do tego dodajmy maksymalną jasność 1300 nitów i częstotliwość odświeżania równą 120 Hz. Wyświetlacz ochroni szkło Gorilla Glass Victus.

Co znajdziemy wewnątrz urządzenia? Procesor Exynos 2100 (odpowiednik amerykańskiego Snapdragona 888), 8 GB RAM oraz 128/256 GB pamięci wbudowanej. Bateria liczy sobie zaś 4000 mAh i wspiera ładowanie 25W. Z tyłu zaś znajdziemy potrójny aparat, w skład którego wchodzi sensor główny 12 Mpix, aparat ultraszerokokątny 12 Mpix oraz obiektyw “tele” 64 Mpix. Wszystko to, byśmy mogli nagrywać w rozdzielczości 8K z utrzymaniem 30 klatek na sekundę.

Samsung S21+ - specyfikacja

Tutaj nie ma za wiele do napisania. Bez sensu powtarzać słowo w słowo wszystko, co przeczytaliście powyżej. Znaczy prawie wszystko. Mamy bowiem aż dwie istotne różnice pomiędzy S21 a S21+. Są to:

  • wielkość ekranu - w S21+ długość przekątnej wynosi 6,7 cala
  • pojemność baterii - w modelu z „+” jest ona nieco większa i wynosi 4800 mAh

Wymieniliśmy istotne, a co z tymi mniej istotnymi? No właśnie, nie ma ich. W efekcie modele różnią się od siebie bardzo niewiele. Za to teraz przejdźmy do najciekawszej części - cen obu wersji Samsunga S21.

Porównanie ceny nowych Samsungów

To najbardziej kuriozalny punkt zawarty w informacjach o nowych modelach Samsunga. Samsung S21 kosztuje bowiem 849 euro. Cena standardowa i spodziewana. To, co zdecydowanie spodziewane nie było, to koszt S21+, który wynosi aż 1049 euro.

Samsung chce nakłonić klientów do dopłacenia 200 euro za pół cala większy wyświetlacz i nieco bardziej żywotną baterię. To jest po prostu śmieszne. Albo bezczelne. A w zasadzie to oba te słowa nadają się do opisania zabiegu Samsunga. Oczywiście każdy klient sam sobie panem i kupi, co zechce, ale… 200 euro więcej? Naprawdę?

Następny artykuł