Silent Hill 2
Źródło: SHN Survival Horror Network - wideo - /watch?v=wh6LhkA3698

Zapowiedź nowego Silent Hill za rogiem. Legendarna seria horrorów powróci

Artur ŁokietekArtur Łokietek
7 Lipca 2020

Legendarna seria japońskich horrorów wraca. Kolejna część cyklu ma zostać zapowiedziana jeszcze w tym roku. Wiarygodne źródła potwierdzają, że gra "na 100% znajduje się w produkcji". Co jeszcze o niej wiemy?

Nieoceniony "leaker" Dusk Golem powraca do tematu rychłej zapowiedzi nowej części Silent Hilla. Ma się ona odbyć jeszcze w tym roku.

Nowy Silent Hill nadchodzi

Miłośnicy horrorów z pewnością znają już klasyczną japońską serię gier osadzoną w spowitym mgłą miasteczku Silent Hill. Ostatnia wielka zapowiedź nie wypaliła, gdyż odpowiadający za produkcję Hideo Kojima pożegnał się z Konami. Jednak znany ze swoich trafnych przecieków Dusk Golem już w ubiegłym roku zdradzał szczegóły dotyczące nowej części, która, jego zdaniem "na 100% powstaje". Początkowo wiadomości były bardzo zamglone - Konami nie mogło zdecydować się na studio, które odpowiadać będzie za nową część, potem pojawiły się pogłoski o powstawaniu dwóch odsłon jednocześnie (jedna w formie przygodówki, druga już bardziej klasyczna). Potem doszły plotki o tym, że Kojima za pomocą Sony powrócił do Silnet Hills, jednak ostatecznie Dusk Golem potwierdza, że jego informatorzy twierdzą, iż na pewno jedno ze studiów Sony zajmuje się aktualnie projektem.

Kiedy zapowiedź nowego Silent Hilla?

Sama produkcja rzekomo powstaje od 2018 roku, jednak do tej pory Dusk Golem nie jest w stanie stuprocentowo potwierdzić pogłosek, jakoby nad grą pracowało studio Sony Japan. Jeśli tak się faktycznie dzieje, to rychłej zapowiedzi możemy spodziewać się już w tym roku - w sierpniu bądź wrześniu. W sierpniu (zdaniem branżowych informatorów) ma odbyć się Sony State of Play. W trakcie imprezy zaprezentowane zostaną kolejne gry ze stajni japońskiego wydawcy. We wrześniu wyznaczono zaś termin Tokyo Games Show - jednej z bardziej istotnych w branży imprez dotyczącej przede wszystkim gier wschodnich deweloperów. Tak czy owak - na obie imprezy z pewnością warto czekać, szczególnie, jeśli Sony faktycznie szykuje taką bombę jak zapowiedź nowego Silent Hilla. Problem pojawia się jednak w kwestii sprzętu - być może gra zostanie zapowiedziana wyłącznie na PlayStation 5. Dusk Golem pisał już wcześniej, iż nie wykluczone, aby gra trafiła w późniejszym terminie na PC.

Zobacz także:

  1. Reżyser Gwiezdnych Wojen zrobił reklamę Pokemon GO. Jest średnio
  2. Xbox Games Showcase: poznaliśmy datę i godzinę wydarzenia
  3. Hitowy tytuł Ubisoftu za darmo. Trzeba spełnić tylko jeden warunek
  4. The Last of Us Part II miało wyglądać zupełnie inaczej - otwarty świat i zmiany fabularneNastępny artykuł