silent hill 2 screenshot
Źródło: materiały prasowe

Silent Hill 5 jako tytuł ekskluzywny na PlayStation 5. Kolejne przecieki zdradzają istnienie produkcji

Artur ŁokietekArtur Łokietek
21 Maja 2020

Sony nie ułatwia ostatnio graczom sprawy. Oficjalna prezentacja nowej konsoli Microsoftu już za nami, a o PlayStation 5 nie wiemy prawie nic. Nowe przecieki zdają się jednak sugerować, że już niedługo dowiemy się kolejnych rzeczy od Sony. Tym razem sprawa dotyczy nowego Silent Hill, który ma być tytułem ekskluzywnym na konsolę Japończyków.

Fani Silent Hill łączcie się - nowa część ma zostać wkrótce zapowiedziana. Ma do tego reklamować nową generację sprzętu od Sony.

PlayStation 5 i wielkie... nic

Microsoft podzielił się niedawno ze światem wieloma konkretami odnośnie swojej nowej gamingowej maszyny, Xbox Series X. Na oficjalnej prezentacji poznaliśmy również tytuły startowe konsoli i inne gry, które na nią zmierzają. Samo wydarzenie okazało się całkiem udane - pokazany został trailer Assassin's Creed Valhalla, polskie Bloober Team zapowiedziało The Medium, zaś jednym z pierwszych tytułów startowych okazał się izometryczny cyberpunkowy RPG The Ascent. I dla graczy tyle wystarczyło by choć na chwilę załapać hype na nowy sprzęt od Microsoftu. Sony jednak w międzyczasie nichętnie pokazało nowego pada do PS5, potwierdziło, że sama konsola ma mieć nowoczesny, ultra-super-hiper szybki dysk SSD i w zasadzie... tyle. Być może więcej konkretów poznamy już wkrótce. Niedawno świat usłyszał o tym, jakoby jednym z tytułów startowych na konsolę Japończyków miało być Gran Turismo 7. To jednak nie koniec.

Silent Hill 5 i powrót legendy

DuskGolem (znany również jako AestheticGamer) znów zdradził nam co nieco szczegółów o nowym, powstającym rzekomo od 2019 roku Silent Hillu. Wcześniejsze przecieki pokazywały, że powstają dwie takie gry, z czego jedną może być Silent Hills od Kojimy, zaś druga to "miękki reboot" serii. Mówiono także o tytule w stylu gier Telltale. Te pomysły Konami zostały jednak porzucone - studio odzywało się w 2018 roku do dwóch różnych deweloperów, ale żaden pomysł nie przeszedł rzekomo akceptacji. W końcu zdecydowano się na wspomniany "miękki reboot" nad którym ruszyły na początku ubiegłego roku. Nad grą pracuje Sony Japan Studios (Sony jednak nie kupiło praw do marki), a sam tytuł ma ukazać się wyłącznie na PS5 (być może po czasie również na PC). W produkcję zaangażowani są legendy marki- reżyser i twórca serii Keiichiro Toyama, kompozytor Akira Yaomoka (który aktualnie pracuje również nad polskim The Medium), Masahiro Ito tworzy szkice koncepcyjne, zaś w zespole jest dużo osób, które w przeszłości tworzyły serię Siren czy Gravit Rush. Gra podobno znajduje się w zaawansownym stadium produkcji - tytuł jest grywalny, a demo pokazane zostanie podczas oficjalnej zapowiedzi. Ta ma zaś nastąpić już w przyszłym miesiącu! Oczywiście przestrzegamy - to wyłącznie niepotwierdzone plotki. Uwierzcie jednak, że sami byśmy chcieli, aby okazały się prawdziwe.

Następny artykuł