Techgame.pl
the medium

materiały prasowe

Nowa premiera od twórców Blair Witch i Observer: psychologiczny horror The Medium

8 Maja 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Krakowskie studio Bloober Team zapowiedziało w końcu swoją kolejną grę. Będzie to psychologiczny horror The Medium będący pierwszą pełnoprawną produkcją AAA studia. Do prac nad grą zaangażowano znanych aktorów i słynnego kompozytora. W produkcji ma

Bloober Team nie próżnuje i na wczorajszej konferencji Xbox'a deweloperzy zapowiedzieli nowy tytuł. Będzie osadzony w Krakowie i utrzymany zostanie w stylistyce psychologicznego horroru. Fani Silent Hill'a powinni mieć na co czekać.

Nowa produkcja od polskiego studia

Bloober Team, czyli autorzy nagradzanego Layers of Fear, a także cyberpunkowego Observera czy klimatycznego Blair Witch nie próżnują. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że ich pierwszy tytuł ma zostać przeniesiony na kinowe ekrany za sprawą hollywoodzkiej wytwórni, a samo studio podjęło współpracę z Platige Image nad produkcją najnowszej gry. Teraz już wiemy, że tą grą jest The Medium. Ma to być psychologiczny horror osadzony w Polsce w latach 90. ubiegłego wieku. Główną bohaterką tytułu będzie Marianne, czyli (jak zapewne domyślacie się po tytule) medium potrafiące poruszać się po świecie rzeczywistym, ale też duchowym, który żywcem przypomina prace Zdzisława Beksińskiego. Wyrusza ona do opuszczonego kurortku (zgodnie z portalem polskigamedev ma to być Hotel Cracovia przeniesiony do gry 1:1) w celu wyjaśnienia zagadki morderstwa małego chłopca. Główną bohaterkę zagrała Weronika Rosati, zaś w jej tajemniczego kompana wcielił się Marcin Dorociński. 

Spore zmiany i mała rewolucja

Bloober Team tym razem postawiło na segment produkcji AAA, więc gra będzie nie tylko największą w historii studia, ale też zawierać ma najwięcej różnych mechanik. Nie będzie to już symulator spacerowicza (jak zwykło się nazywać poprzednie produkcje studia), a pełnoprawny hołd dla horrorów w stylu Silent Hill. Z ofert pracy Bloober Team możemy dowiedzieć się, że szukają oni "Combat Designera", więc jakaś forma walki powinna się w tytule pojawić - wielu z nas z pewnością chciałoby powrotu klasycznych horrorów, które oprócz straszenia pozwalają nam dosłownie wziąć sprawy we własne ręce. Serwis polskigamedev donosi także o innych istotnych rewolucjach. Gra, co może niektórych zaskoczyć, zaprezentowana zostanie z trzeciej osoby, ale kamera nie zawsze ma podążąć za bohaterką, a wzorem pierwszych produkcji Konami czy Capcomu zawieszona będzie w konkretnym miejscu, co ma nie tylko służyć filmowości, ale też przypomnieć klasyczne produkcje. Rewolucyjnym patentem ma być rzekomo wykorzystanie split-screena tylko, że dla jednego gracza. Jak to działa? Bohaterka może miejscami poruszać się jednocześnie po dwóch światach, co zostanie przedstawione w formie podzielonego ekranu. Taki patent wymagający renderowania dwóch osobnych lokacji zmusił studio do wykorzystania wszystkich dobrodziejstw nadchodzącej generacji konsol. 

Muzyka będzie piękna

O warstwę muzyczną nie musimy się martwić - zadbają o nią kompozytorzy Arkadiusz Reikowski i legendarny autor muzyki do cyklu Silent Hill Akira Yamaoka. Muzyczna warstwa ma zostać oddana w stylistyce produkcji. Najpewniej za ściężkę dźwiękową świata realnego odpowiadać będzie Reikowski, zaś mroczne tonacje jeków duchów skomponuje Yamaoka. O muzykę nie powinniśmy się w takim razie martwić. Jako medium wyruszymy na odkrycie prawdy w okoliacach końca obecnego roku, a gra trafi na PC i Xboxa Series X, dostępna ma być również w Xbox Game Pass.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >