sin gameplay
Źródło: Steam

SiN - kultowy FPS - doczeka się pełnoprawnego odświeżenia. 3D Realms zapowiada remake

Artur ŁokietekArtur Łokietek
24 Marca 2020

Brutalny shooter SiN, który zadebiutował w 1998 roku nie stał się wielkim hitem sprzedażowym, jednak gra była naprawdę udana. Wiceprezes studia 3D Realms zapowiedział, że powstaje pełnoprawny remake!

SiN to klasyczna pozycja dla miłośników strzelanin wszelkiego rodzaju, jednak wiele osób ominęła przyjemność doświadczenia gry. Za sprawą remake'u gra może trafić do większej liczby graczy i zyskać należny jej sukces.

SiN: Gold na Steam i GOG

SiN to produkcja typu FPS wydana w 1998 roku. Gra pierwotnie doczekała się złej sławy ze względu na wielokrotne przesuwanie jej premiery. Gdy ta w końcu nastąpiła, SiN nie sprzedał się za dobrze - to za sprawą wydanego niedługo później Half-Life, który w tamtym momencie przyćmił wszystkie inne strzelanki. SiN opowiada historię szefa prywatnej agencji wojskowej, który wypowiada wojnę złej firmie produkującej narkotyki zmieniające ludzki kod genetyczny. Gra sama w sobie okazała się brutalna, ale też dobra - za sprawą zastosowania kilku nowych mechanik można ja nazwać "kultową". Niedawno na Steam pojawiła się odświeżona edycja gry zatytułowana SiN: Gold, która oprócz wyeliminowania paru błędów i lekkiej poprawy grafiki nie prezentuje sobą nic wyjątkowego - ot, klasyczny remaster dostosowany do dzisiejszych PC'tów.

3D Realms zapowiada remake

Wiceprezes studia 3D Realms, Frederik Schreiber, zapowiedział właśnie na Twitterze, że gra doczeka się "odpowiedniego remake'u". Co to oznacza? Nie zostało to doprecyzowane, ale bardzo możliwe, że chodzi o stworzenie produkcji praktycznie od nowa, w celu dostosowania jej do standardów dzisiejszych FPSów. Być może w dobie rządzącego wszędzie Dooma, studio 3D Realms zdecydowało się na podobne posunięcie z kompletnym odświeżeniem tytułu - a przynajmniej miejmy na to nadzieję. W końcu nie miałoby sensu zwykłe odświeżenie gry, gdy niedawno wyszedł remaster. Schreiber zdradził, że nad grą pracuje studio Nightdive (odświeżony System Shock czy Blood) we współpracy z Slipgate Ironworks.

Zobacz także:

  1. PETA radzi weganom jak grać w Animal Crossing: New Horizons - opublikowano specjalny poradnik
  2. Rozszerzono kryteria podejrzeń COVID-19. Jakie są kryteria epidemiologiczne w Polsce?
  3. Czemu najlepiej strzela się do demonów w rytm metalu? - Najlepsze soundtracki z gier
  4. Valve tłumaczy czemu nie doczekaliśmy się Half-Life 3
  5. Wyciekł screen z anulowanego Star Wars 1313
Następny artykuł