Techgame.pl
sin gameplay

Steam

SiN - kultowy FPS - doczeka się pełnoprawnego odświeżenia. 3D Realms zapowiada remake

24 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Brutalny shooter SiN, który zadebiutował w 1998 roku nie stał się wielkim hitem sprzedażowym, jednak gra była naprawdę udana. Wiceprezes studia 3D Realms zapowiedział, że powstaje pełnoprawny remake!

SiN to klasyczna pozycja dla miłośników strzelanin wszelkiego rodzaju, jednak wiele osób ominęła przyjemność doświadczenia gry. Za sprawą remake'u gra może trafić do większej liczby graczy i zyskać należny jej sukces.

SiN: Gold na Steam i GOG

SiN to produkcja typu FPS wydana w 1998 roku. Gra pierwotnie doczekała się złej sławy ze względu na wielokrotne przesuwanie jej premiery. Gdy ta w końcu nastąpiła, SiN nie sprzedał się za dobrze - to za sprawą wydanego niedługo później Half-Life, który w tamtym momencie przyćmił wszystkie inne strzelanki. SiN opowiada historię szefa prywatnej agencji wojskowej, który wypowiada wojnę złej firmie produkującej narkotyki zmieniające ludzki kod genetyczny. Gra sama w sobie okazała się brutalna, ale też dobra - za sprawą zastosowania kilku nowych mechanik można ja nazwać "kultową". Niedawno na Steam pojawiła się odświeżona edycja gry zatytułowana SiN: Gold, która oprócz wyeliminowania paru błędów i lekkiej poprawy grafiki nie prezentuje sobą nic wyjątkowego - ot, klasyczny remaster dostosowany do dzisiejszych PC'tów. 

3D Realms zapowiada remake

Wiceprezes studia 3D Realms, Frederik Schreiber, zapowiedział właśnie na Twitterze, że gra doczeka się "odpowiedniego remake'u". Co to oznacza? Nie zostało to doprecyzowane, ale bardzo możliwe, że chodzi o stworzenie produkcji praktycznie od nowa, w celu dostosowania jej do standardów dzisiejszych FPSów. Być może w dobie rządzącego wszędzie Dooma, studio 3D Realms zdecydowało się na podobne posunięcie z kompletnym odświeżeniem tytułu - a przynajmniej miejmy na to nadzieję. W końcu nie miałoby sensu zwykłe odświeżenie gry, gdy niedawno wyszedł remaster. Schreiber zdradził, że nad grą pracuje studio Nightdive (odświeżony System Shock czy Blood) we współpracy z Slipgate Ironworks.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >