Techgame.pl
SNK

SNK/Twitter - https://twitter.com/SNKPofficial/status/1338783784456527874/photo/1

Sprzęt retro czy konkurencja dla PS5 i Xboxa? SNK pracuje nad nową konsolą

15 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Japońska firma SNK pracuje nad nową konsolą. Istnieją przypuszczenia, że chodzi o sprzęt dla nieco bardziej wymagających graczy. Czyżby faktycznie szykowała się konkurencja dla PlayStation 5 i Xbox Series X?

  • Japońskie SNK zostało rzekomo przejęte przez księcia Arabii Saudyjskiej

  • Firma pracuje nad "zupełnie nową konsolą"

  • Być może będzie to konkurencja dla nowej generacji albo sprzęt dla miłośników retro

Japoński koncern SNK znany jest z produkowania gier arcade i konsol utrzymanych w tożsamym klimacie. Teraz firma pracuje jednak nad kolejnym sprzętem i być może trafi się pozycja dla graczy, którzy preferują dzisiejsze produkcje. 

SNK tworzy nową konsolę

SNK nie jest firmą jakoś specjalnie znaną w Polsce i być może wkrótce się to zmieni. Koncern pochodzi z Japonii i mimo 42 lat na karku kojarzą go przede wszystkim miłośnicy rozrywki retro. Sama nazwa firmy nieco zaskakuje w takim kontekście, gdyż oznacza Shin Nihon Kikaku, czyli "Nowy Japoński Projekt".

Na początku swojego istnienia SNK kierowało się w stronę opracowywania software'u dla klientów biznesowych, jednak zamiary zmieniły się, gdy na rynek wypuszczono Ozma Wars, czyli jedną z bardziej popularnych produkcji w latach 80. Z czasem firma zaczęła tworzyć coraz więcej gier.

Ostatnie lata nie były dla firmy aż tak łaskawe, jednak doczekaliśmy paru nowych pozycji i, co ciekawe, nowego sprzętu do grania. Ten jednak ograniczał się do możliwości odpalania produkcji retro. Wiele wskazuje na to, że nowa konsola może okazać się pod tym kątem przełomowa. 

Konkurencja dla Sony i Microsoftu?

Wielu producentów chciało w ciągu ostatnich lat stanąć w szranki z gigantami branży - Microsoftem czy Sony lub Nintendo. Nikomu się jednak nie udało z dość oczywistych względów - ciężko osiągnąć taką popularność i zdobyć tylu klientów jak choćby Sony. SNK być może dołączy do tego boju. 

Od SNK nadchodzi zupełnie nowa konsola, która ma wyjść w 2021 roku! Nowy system ma połączyć potrzeby pasjonatów oraz entuzjastów konsol do gier! - brzmi komunikat na oficjalnym Twitterze SNK. Oprócz tego, niestety, nie doczekaliśmy się żadnych szczegółów. 

Jednak patrząc na sam tweet można przypuszczać parę rzeczy - przede wszystkim jest to "zupełnie nowa konsola", więc nie będzie kolejną wersją flagowego NeoGeo. SNK zamierza też "połączyć potrzeby pasjonatów oraz entuzjastów konsol do gier" co wskazuje, że być może nowa pozycja będzie dedykowana dla fanów sprzętu do grania nowej generacji.

Na nowe wieści trzeba jednak poczekać

Oczywiste wszystko powyżej to wyłącznie domysły i wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby nowa konsola była bardziej zaawansowanym sprzętem, jednak przeznaczonym przede wszystkim dla miłośników pozycji retro. Nie tak dawno przecież SNK informowało o nowe generacji swojej NeoGeo (nie ma co jednak spodziewać się prawdziwego "next genu" rodem od Microsoftu, a po prostu nowej wersji sprzętu od SNK). 

Być może nowa konsola powstaje na skutek rzekomego przejęcia SNK przez firmę księcia Arabii Saudyjskiej, Electronic Gaming Development Company. Tak przynajmniej twierdzą południowokoreańskie serwisy powołując się na informacje jakoby Mohammed bin Salman, książę Arabii Saudyjskiej, przejął większość udziałów w firmie. 

Osobiście przypuszczam, że nowa konsola od SNK okazać się może czymś w rodzaju nowej platformy ze sklepem dystrybucji cyfrowej z grami retro. Na jakąś opcję połączenia z internetem wskazuje bowiem symbol wi-fi przy obrazu załączonym do tweeta. 

Podobne artykuły

dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
kabel internetowy

Technologie

Koronawirus negatywnie wpływa na prędkość internetu w Polsce. Jest najnowszy raport

Czytaj więcej >