Techgame.pl
Kontroler Dualshock do Sony PlayStation 4.

needpix

PlayStation 5: wiarygodne źródła potwierdzają datę prezentacji

10 Maja 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Coraz więcej wiarygodnych, chociaż wciąż nieoficjalnych, źródeł, data prezentacji najnowszej konsoli dziewiątej generacji japońskiego giganta Sony, jest już znana. Czy nową konsolę zobaczymy już na początku przyszłego miesiąca?

Plotek o konsolach najnowszej generacji pojawia się coraz więcej. Coraz więcej z tych informacji zaczyna się wzajemnie potwierdzać na branżowych portalach oraz wśród specjalistów. PlayStation 5 możemy zobaczyć już 2 czerwca.

Plany, plany, plany

Kolejnych informacji na temat najnowszej konsoli od Sony przybywa jak grzybów po deszczu. Nie tak dawno temu informowaliśmy Was w materiale zbiorczym między innymi o wszystkich dotychczas zgłoszonych projektach patentowych, z części których Japończycy skorzystają już przy budowie PlayStation 5. Wciąż jednak nie jest znany chociażby wygląd konsoli dziewiątej generacji od Sony. To się może jednak już niedługo zmienić.

Kiedy zobaczymy nową konsolę

Praktycznie wszystkie informacje na temat prezentacji PlayStation 5 wskazują na czerwiec. Znaczna większość konkretnej daty upatruje dokładnie w 2 czerwca. Użytkownicy portalu PSErebus oraz serwis Game Rant sugerują właśnie tę datę, jako premierę. Te informacje zdaje się potwierdzać również Jason Schreier z podcastu Press Start, który twierdzi, że pokaz PlayStation 5 zaplanowany został na początek lub maksymalnie połowę czerwca. Wcześniej te same informacje podawały inne portale branżowe, między innymi Games Beat, który przewidywał, że konsola zostanie zaprezentowana 4 czerwca. Z dalszych planów, prezes Sony Interactive System zapowiedział, że konsola trafi do sprzedaży w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

Więcej nowości

Liczne portale branżowe w dalszym ciągu poszukują kolejnych nowości związanych z PlayStation 5. Najnowsza plotka, która nie została potwierdzona przez żadne wiarygodne źródło sugeruje, że najnowsza konsola od Sony posiadać będzie tryb Boost, który odpowiadał będzie za poprawę osiągów niektórych gier z PlayStation 4.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >