Kontroler Dualshock do Sony PlayStation 4.
Źródło: needpix

PlayStation 5: wiarygodne źródła potwierdzają datę prezentacji

Coraz więcej wiarygodnych, chociaż wciąż nieoficjalnych, źródeł, data prezentacji najnowszej konsoli dziewiątej generacji japońskiego giganta Sony, jest już znana. Czy nową konsolę zobaczymy już na początku przyszłego miesiąca?

Plotek o konsolach najnowszej generacji pojawia się coraz więcej. Coraz więcej z tych informacji zaczyna się wzajemnie potwierdzać na branżowych portalach oraz wśród specjalistów. PlayStation 5 możemy zobaczyć już 2 czerwca.

Plany, plany, plany

Kolejnych informacji na temat najnowszej konsoli od Sony przybywa jak grzybów po deszczu. Nie tak dawno temu informowaliśmy Was w materiale zbiorczym między innymi o wszystkich dotychczas zgłoszonych projektach patentowych, z części których Japończycy skorzystają już przy budowie PlayStation 5. Wciąż jednak nie jest znany chociażby wygląd konsoli dziewiątej generacji od Sony. To się może jednak już niedługo zmienić.

Kiedy zobaczymy nową konsolę

Praktycznie wszystkie informacje na temat prezentacji PlayStation 5 wskazują na czerwiec. Znaczna większość konkretnej daty upatruje dokładnie w 2 czerwca. Użytkownicy portalu PSErebus oraz serwis Game Rant sugerują właśnie tę datę, jako premierę. Te informacje zdaje się potwierdzać również Jason Schreier z podcastu Press Start, który twierdzi, że pokaz PlayStation 5 zaplanowany został na początek lub maksymalnie połowę czerwca. Wcześniej te same informacje podawały inne portale branżowe, między innymi Games Beat, który przewidywał, że konsola zostanie zaprezentowana 4 czerwca. Z dalszych planów, prezes Sony Interactive System zapowiedział, że konsola trafi do sprzedaży w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

Więcej nowości

Liczne portale branżowe w dalszym ciągu poszukują kolejnych nowości związanych z PlayStation 5. Najnowsza plotka, która nie została potwierdzona przez żadne wiarygodne źródło sugeruje, że najnowsza konsola od Sony posiadać będzie tryb Boost, który odpowiadał będzie za poprawę osiągów niektórych gier z PlayStation 4.

Następny artykuł