Techgame.pl
Fragment filmu, pt. Demon's Souls - Announcement Trailer | PS5

youtube.com/PlayStation

Ogromne problemy twórców PlayStation. Sony straciło producenta Bloodborne i Demon's Souls

26 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

W Sony Interactive Etertainment Japan Studio doszło do kolejnego rozłamu, w wyniku którego z zespołu odszedł Teruyuki Toriyama. Mężczyzna odkrywał bardzo ważną rolę w produkcji hitowego Bloodborne’a oraz odświeżeniu Demon’s Souls.

  • Toriyama jest już trzecim producentem, który odszedł z SIE Japan Studio

  • Teruyuki Toriyama odpowiadał za takie hity jak Bloodborne czy odświeżony Demon’s Soul

  • W oficjalnym komunikacie Japończyk podkreślił, że zajmie się nowym projektem

Sony nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych pod względem kadrowym. Z japońskim studiem technologicznego giganta w ostatnim czasie pożegnało się trzech legendarnych twórców, w tym Toyama, który jest uznawany za ojca serii Silent Hill. Teraz do tego grona dołącza jeszcze Teruyuki Toriyama.

Kolejna strata SIE Japan Studio

Sony Interactive Entertainment Worldwide dzieli się na wiele mniejszych studiów gamingowych rozsianych na całym świecie. SIE Japan Studio jest według wielu jednym z najważniejszych deweloperów gier na konsole PlayStation. To właśnie tam powstał Bloodborne i ostatnio odświeżone Demon’s Souls, które uważane jest za pierwszy poważny produkt z gatunku Soulslike.

SIE Japan Studio w ostatnim czasie straciło już dwóch ważnych producentów, którzy współpracowali przy tworzeniu najważniejszych tytułów na konsolę Sony. Mowa tu o projektancie Hidetace Miyazakim oraz Masakim Yamigawie. Oni również działali przy projektach związanych ze wspomnianymi już wyżej tytułami.

Koniec przygody, początek nowej przygody

Wszystko zaczęło się od odejścia Keichiro Toyamy, który po 20 latach współpracy z Sony Interactive Entertainment zakończył współpracę z japońskim gigantem, aby otworzyć własne studio i tworzyć swoje gry. Toyama jest uważany za ojca legendarnego Silent Hilla.

Razem z kilkoma znajomymi po fachu założył studio o nazwie Bokeh Game Studio. Toyama zapowiedział, że razem ze swoim nowym zespołem pracują już nad nowym tytułem z gatunku survival horror. Fani Silent Hilla z pewnością więc mają na co czekać.

Co dalej z Toriyamą

Teruyuki Toriyama skomentował całą sytuację za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze. W komunikacie napisał, że ostatecznie rozstanie się z SIE Japan Studio pod koniec bieżącego miesiąca. Japończyk podziękował również wszystkim współpracownikom, z którymi przyszło mu do tej pory pracować.

Jeżeli chodzi o przyszłość japońskiego twórcy, to Toriyama jest na razie bardzo tajemniczy. W wyżej wspomnianym komunikacie wspomniał, że w swojej nowej firmie w dalszym ciągu będzie tworzył nowe i oryginalne gry. Na szczegóły tych projektów przyjdzie nam jednak pewnie jeszcze trochę poczekać.

Podobne artykuły

Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >
FIFA 22

Gry

Nie usłyszymy już Szpakowskiego? Nowe informacje o FIFA22

Czytaj więcej >