Sam Fisher, agent z gry Tom Clancy's Splinter Cell.
Źródło: flickr

Wielki powrót Splinter Cella. Legendarny agent pojawi się w nowym wydaniu

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
31 Lipca 2020

Splinter Cell, trochę już zapomniany bohater jednych z najpopularniejszych skradanek w historii gier, powraca. Nie wraca jednak do świata gier, pojawi się na Netflixie.

W stworzenie serialu z agencie Samie Fisherze zaangażowany będzie między innymi scenarzysta i producent hitowej serii filmów z Keanu Reevsem, John Wick.

Legenda Splinter Cella

Fani Sama Fishera czekają na kolejną produkcję z przygodami tajnego agenta już 7 lat. Pierwsza gra z serii miała swoją premierę w 2002 roku, moment szczytowy seria odnotowała w roku 2004 i 2005, kiedy to swoje premiery miały kolejno Tom Clancy’s Splinter Cell: Pandora Tomorrow oraz Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory. Fani skradanek od razu w zasadzie pokochali tę serię gier ze względu na bardzo rozbudowany system skradania, cichego pozbywania się przeciwników oraz bardzo duże przyłożenie się twórców do szczegółów. W grze bardzo ważna była gra cienia, wyłączanie źródeł światła oraz skuteczne ukrywanie ciał.

CD Project Red ostrzega przed oszustami, którzy oferują betę CyberpunkaCD Project Red ostrzega przed oszustami, którzy oferują betę CyberpunkaCzytaj dalej

Sam Fisher na nowo

Od 2006 roku producenci gry zaczęli łapać zadyszkę i kolejne gry były raczej chłodno przyjmowane przez fanów oraz magazyny branżowe. Twórcy próbowali znaleźć nowy kierunek dla przygód Splinter Cella, co nie spotkało się z pozytywnym odbiorem. Teraz jednak Sam Fisher ma powrócić w zupełnie nowej formule, a to za sprawą serialu animowanego, nad którym czuwać będzie Netflix.

Odbierz kody zniżkowe na sprzęt komputerowy i gryOdbierz kody zniżkowe na sprzęt komputerowy i gryCzytaj dalej

Od rozwałki do cichego zabójstwa

Netflix zapowiedział swoją nową produkcję, będzie nią serial animowany o agencie znanym z serii gier Tom Clancy’s Splinter Cell. Jak dowiadujemy się z magazynu Variety, scenarzystą i producentem wykonawczym serialu będzie Derek Kolstad, który wcześniej pracował jako scenarzysta filmów z serii John Wick. Będzie to z pewnością ciekawe ujęcie tematu, od produkcji, w której protagonista niespecjalnie kryje się ze swoimi działaniami, a walki przybierają monstrualne wręcz rozmiary, do serialu o tajnym agencie, który w głównej mierze działa w cieniu. Według doniesień, Netflix zamówił dwa sezony serialu, każdy po 16 odcinków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Światowy problem, który może skracać życie prawie o 10 lat. Eksperci wyjaśniają
  2. CD Project Red ostrzega przed oszustami, którzy oferują betę Cyberpunka
  3. Wojna i mechy jeszcze nigdy nie były tak piękne. Widzieliśmy zwiastun Iron Harvest
  4. Resident Evil Village: Wiele nieoficjalnych informacji, gra może wspierać VR

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł