star wars 1313
Źródło: materiały prasowe

Wyciekł screen z anulowanego Star Wars 1313

Artur ŁokietekArtur Łokietek
24 Marca 2020

Star Wars 1313 zapowiedziano w 2012 roku na E3, jednak słuch o produkcji zaginął. Wkrótce doczekaliśmy się potwierdzenia, że projekt został anulowany. Taka decyzja została przez gracy odebrana bardzo negatywnie. Do sieci trafił screenshot z produkcji.

Star Warsy mają niezwykle koślawą historię z grami komputerowymi. Jeden z najbardziej oczekiwanych projektów został parę lat temu anulowany, ale do sieci trafił właśnie rzekomy screen z produkcji. Być może nowy właściciel praw do marki rozważa powrót do tego pomysłu.

Star Wars w EA

Firma Electronic Arts (właściciel praw do gier spod znaku Star Wars) straciła wiele, gdy przez lata nie skupiała się na produkcji kolejnych murownaych hitów, a raczej skupiła się na tworzeniu opartych na mikrotransakcje tytułów multiplayer. Choć do firmy należy jedna z największych produkcji Star Wars, czyli MMO Star Wars: The Old Republic, amerykańska firma zdawała się gubić w swoich propozycjach na singelplayerowe tytuły osadzone w tym świecie. Fani twierdzą, że można w nim osadzić niemalże dowolną historię. Wiele takich gier było w produkcji, pokazywano nam krótkie zajawki, ale większość z nich została później anulowana. Za sprawą wydanego w zeszłym roku Star Wars Jedi Fallen Order, deweloperzy z EA mogli w końcu zrozumieć jaki potencjał drzemie w marce - gra sprzedała się powyżej oczekiwań. Nie zaskoczy więc nikogo, że najpewniej niedługo zapowiedziane zostaną inne tytuły oparte na marce.

Star Wars 1313

Star Wars 1313 było zapowiedziane na E3 w 2012 roku i dla wielu było zbyt piękne aby było prawdziwe. Faktycznie, gra prezentowała się jako naprawdę piękna graficznie, wyprzedzająca swoje czasy. Z późniejszych wywiadów z deweloperami okazało się, że gra miała czerpać z serii GTA, a gracze, jako Boba Fett, mieli wykonywać zlecenia na podziemnym poziomie 1313 miasta Courscant. Rozgrywka stawiała na eksplorację bogatego w detale otwartego świata, walkę rodem z Gears of War i historię. Gra miała być powiązana z serialem Star Wars: Underworld, który najpewniej nigdy nie wyjdzie. W 2013 roku prawa do marki Star Wars przejął Disney, a studio LucasArts, które tworzyło 1313, musiało zaprzestać prac. Teraz właścicielem praw do marki jest EA, które być może stworzy grę bazującą na świetnym koncepcie. Klimatycznego screena możecie zobaczyć poniżej.

star wars 1313

Zobacz także:

  1. Valve tłumaczy czemu nie doczekaliśmy się Half-Life 3
  2. Potężny superkomputer wspomoże naukowców w walce z koronawirusem
  3. STALKER 2: Mamy pierwszy screen! Co jeszcze zdradzili twórcy?
  4. Wsteczna kompatybilność potwierdzona - PlayStation 5 kontra Xbox Series X
  5. Prawdziwy gang używał masek z PayDaya podczas napadów
Następny artykuł