Techgame.pl
star wars 1313

materiały prasowe

Wyciekł screen z anulowanego Star Wars 1313

24 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Star Wars 1313 zapowiedziano w 2012 roku na E3, jednak słuch o produkcji zaginął. Wkrótce doczekaliśmy się potwierdzenia, że projekt został anulowany. Taka decyzja została przez gracy odebrana bardzo negatywnie. Do sieci trafił screenshot z produkc

Star Warsy mają niezwykle koślawą historię z grami komputerowymi. Jeden z najbardziej oczekiwanych projektów został parę lat temu anulowany, ale do sieci trafił właśnie rzekomy screen z produkcji. Być może nowy właściciel praw do marki rozważa powrót do tego pomysłu.

Star Wars w EA

Firma Electronic Arts (właściciel praw do gier spod znaku Star Wars) straciła wiele, gdy przez lata nie skupiała się na produkcji kolejnych murownaych hitów, a raczej skupiła się na tworzeniu opartych na mikrotransakcje tytułów multiplayer. Choć do firmy należy jedna z największych produkcji Star Wars, czyli MMO Star Wars: The Old Republic, amerykańska firma zdawała się gubić w swoich propozycjach na singelplayerowe tytuły osadzone w tym świecie. Fani twierdzą, że można w nim osadzić niemalże dowolną historię. Wiele takich gier było w produkcji, pokazywano nam krótkie zajawki, ale większość z nich została później anulowana. Za sprawą wydanego w zeszłym roku Star Wars Jedi Fallen Order, deweloperzy z EA mogli w końcu zrozumieć jaki potencjał drzemie w marce - gra sprzedała się powyżej oczekiwań. Nie zaskoczy więc nikogo, że najpewniej niedługo zapowiedziane zostaną inne tytuły oparte na marce. 

Star Wars 1313

Star Wars 1313 było zapowiedziane na E3 w 2012 roku i dla wielu było zbyt piękne aby było prawdziwe. Faktycznie, gra prezentowała się jako naprawdę piękna graficznie, wyprzedzająca swoje czasy. Z późniejszych wywiadów z deweloperami okazało się, że gra miała czerpać z serii GTA, a gracze, jako Boba Fett, mieli wykonywać zlecenia na podziemnym poziomie 1313 miasta Courscant. Rozgrywka stawiała na eksplorację bogatego w detale otwartego świata, walkę rodem z Gears of War i historię. Gra miała być powiązana z serialem Star Wars: Underworld, który najpewniej nigdy nie wyjdzie. W 2013 roku prawa do marki Star Wars przejął Disney, a studio LucasArts, które tworzyło 1313, musiało zaprzestać prac. Teraz właścicielem praw do marki jest EA, które być może stworzy grę bazującą na świetnym koncepcie. Klimatycznego screena możecie zobaczyć poniżej.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >