Jesienny Festiwal Gier na Steam - grafika promocyjna.
Źródło: Steam

Steam rozpoczął Jesienny Festiwal Gier. Wybrano zaskakujące tytuły

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
9 Października 2020

Jesienne święto graczy rozpoczęte. Steam wystartował z jesiennym festiwalem gier, wśród tytułów znaleźć można wiele zaskakujących pozycji, w tym gry prosto z Polski. Dzięki Jesiennemu Festiwalowi Gier, użytkownicy platformy Steam mogą przetestować setki gier w wersjach demonstracyjnych.

Steam organizuje Festiwale Gier od 2019 roku. 7 października rozpoczęła się jesienna edycja tego wydarzenia i potrwa ona do 13 października, czasu na testowanie jest więc niewiele, a produkcję oferowane przez Steama są niezwykle ciekawe.

Wersja demo wraca do łask

Kosmos jak najpiękniejszy pokaz fajerwerków. NASA nagrała niesamowity wybuch gwiazdyKosmos jak najpiękniejszy pokaz fajerwerków. NASA nagrała niesamowity wybuch gwiazdyCzytaj dalej

Podczas Jesiennego Festiwalu Gier na platformie Steam, gracze mogą obejrzeć liczne streamy, podczas których twórcy gier prezentują swoje najnowsze produkcje. Dla deweloperów warunek dołączenia do wydarzenia jest jeden: gra musi posiadać zaplanowaną wersję premiery na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy od startu wydarzenia. Jesienny Festiwal Gier na Steam wprowadza na salony zapomnianą już formę promocji gier, czyli wersje demonstracyjne. Kiedyś te okrojone i krótkie fragmenty gier były podstawą marketingu w branży gamingowej, teraz zostały już praktycznie zupełnie porzucone na rzecz darmowych dostępów do wersji alfa i beta produkowanych gier. Dzięki temu zabiegowi gracze mogą przypomnieć sobie stare czasy, kiedy wersje demonstracyjne były w zasadzie podstawowym punktem w produkcji gier.

DZISIAJ GRZEJE:

1. W Milionerach absurdalna sytuacja. Uczestnik wyśmiany na wizji, zadzwonił do przyjaciela już przy pierwszym pytaniu

2. Gwiazda filmu "Kogel-mogel" jest w ciąży. Aktorka pochwaliła się ciążowym brzuszkiem na Instagramie

Steam wpisuje kolejne wydarzenia w swój kalendarz

W związku z niecodziennym pomysłem Steama, głos zabrał prezes Pyramid Games, Jacek Wyszyński. Stwierdza on, że “widzimy zwiększone zaangażowanie platformy w promocję wersji demo gier. Ponadto zostały już zapowiedziane terminy trzech kolejnych edycji, które zapewne wpiszą się w coroczny kalendarz wydarzeń Steama, podobnie jak znane Summer Sale czy Winter Sale. Odbieramy tę informację bardzo pozytywnie. W naszej ocenie organizacja tego rodzaju działań jest odpowiedzią Steama na uwagi zgłaszane przez wielu deweloperów, którzy skarżyli się, że wersje demo gier nie były dotychczas wystarczająco promowane na platformie”.

Gigantyczne zmiany w Poczcie Polskiej. Koniec z kolejkami w placówkach, decyzja już zapadłaGigantyczne zmiany w Poczcie Polskiej. Koniec z kolejkami w placówkach, decyzja już zapadłaCzytaj dalej

Steam daje szansę małym deweloperom

Steam podczas swojego jesiennego wydarzenia prezentuje setki gier, których premiera odbędzie się w najbliższych miesiącach. Podczas letniego wydarzenia zaprezentowano ponad 900 produkcji z aż 65 krajów. Producenci gier podkreślają, że inicjatywa Steama jest niezwykle ważna i ma wymierne skutki dla branży deweloperskiej. “Udział w tym wydarzeniu oceniamy bardzo pozytywnie. Zebraliśmy od graczy cenny feedback na temat produkcji, których jesteśmy wydawcą, co pozwoliło nam jeszcze lepiej zaadresować każdą z gier do docelowej grupy odbiorców” - tłumaczy Mateusz Zawadzki, prezes Ultimate Games.

PlayStation 5 rozłożone na części pierwsze. Gracze przecierają oczy, nie uwierzysz jak konsola wygląda od środkaPlayStation 5 rozłożone na części pierwsze. Gracze przecierają oczy, nie uwierzysz jak konsola wygląda od środkaCzytaj dalej

Polskie gry na Jesiennym Festiwalu Gier Steam

Pośród setek produkcji z całego świata, na Jesiennym Festiwalu Gier znalazło się również miejsce dla kilku rodzimych gier. Wśród tych tytułów próżno szukać tytułów z górnej półki, jednak z pewnością warto przyjrzeć się każdej produkcji od polskich producentów. Wśród gier prezentowanych podczas Jesiennego Festiwalu na platformie Steam znajdziemy między innymi: Castle Flipper, ZooKeeper , Farming Life, Gas Station Simulator, Wedding Designer, Dorian Morris Adventure, Lost Viking: Kingdom of Women, Prison Simulator, Dieselpunk Wars oraz Yacht Mechanic Simulator.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od jutra cała Polska w żółtej strefie. Jakich zasad będzie trzeba przestrzegać?
  2. Zupełnie nieznane, cudowne zastosowanie soku z żurawiny. Jest zbawienny przy bardzo poważnej dolegliwości
  3. Kosmos jak najpiękniejszy pokaz fajerwerków. NASA nagrała niesamowity wybuch gwiazdy
  4. Szczeniak, którego możesz nosić w kieszeni. Adopcja psa w wyjątkowy sposób, wielu może być zaskoczonych
  5. PlayStation 5 rozłożone na części pierwsze. Gracze przecierają oczy, nie uwierzysz jak konsola wygląda od środka
  6. Zobaczyła husky'ego w wannie i od razu chwyciła za telefon. Najlepsza reakcja psa

Następny artykuł