Techgame.pl
Jesienny Festiwal Gier na Steam - grafika promocyjna.

Steam

Steam rozpoczął Jesienny Festiwal Gier. Wybrano zaskakujące tytuły

9 Października 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Jesienne święto graczy rozpoczęte. Steam wystartował z jesiennym festiwalem gier, wśród tytułów znaleźć można wiele zaskakujących pozycji, w tym gry prosto z Polski. Dzięki Jesiennemu Festiwalowi Gier, użytkownicy platformy Steam mogą przete

Steam organizuje Festiwale Gier od 2019 roku. 7 października rozpoczęła się jesienna edycja tego wydarzenia i potrwa ona do 13 października, czasu na testowanie jest więc niewiele, a produkcję oferowane przez Steama są niezwykle ciekawe.

Wersja demo wraca do łask

Podczas Jesiennego Festiwalu Gier na platformie Steam, gracze mogą obejrzeć liczne streamy, podczas których twórcy gier prezentują swoje najnowsze produkcje. Dla deweloperów warunek dołączenia do wydarzenia jest jeden: gra musi posiadać zaplanowaną wersję premiery na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy od startu wydarzenia. Jesienny Festiwal Gier na Steam wprowadza na salony zapomnianą już formę promocji gier, czyli wersje demonstracyjne. Kiedyś te okrojone i krótkie fragmenty gier były podstawą marketingu w branży gamingowej, teraz zostały już praktycznie zupełnie porzucone na rzecz darmowych dostępów do wersji alfa i beta produkowanych gier. Dzięki temu zabiegowi gracze mogą przypomnieć sobie stare czasy, kiedy wersje demonstracyjne były w zasadzie podstawowym punktem w produkcji gier.

Steam wpisuje kolejne wydarzenia w swój kalendarz

W związku z niecodziennym pomysłem Steama, głos zabrał prezes Pyramid Games, Jacek Wyszyński. Stwierdza on, że “widzimy zwiększone zaangażowanie platformy w promocję wersji demo gier. Ponadto zostały już zapowiedziane terminy trzech kolejnych edycji, które zapewne wpiszą się w coroczny kalendarz wydarzeń Steama, podobnie jak znane Summer Sale czy Winter Sale. Odbieramy tę informację bardzo pozytywnie. W naszej ocenie organizacja tego rodzaju działań jest odpowiedzią Steama na uwagi zgłaszane przez wielu deweloperów, którzy skarżyli się, że wersje demo gier nie były dotychczas wystarczająco promowane na platformie”.

Steam daje szansę małym deweloperom

Steam podczas swojego jesiennego wydarzenia prezentuje setki gier, których premiera odbędzie się w najbliższych miesiącach. Podczas letniego wydarzenia zaprezentowano ponad 900 produkcji z aż 65 krajów. Producenci gier podkreślają, że inicjatywa Steama jest niezwykle ważna i ma wymierne skutki dla branży deweloperskiej. “Udział w tym wydarzeniu oceniamy bardzo pozytywnie. Zebraliśmy od graczy cenny feedback na temat produkcji, których jesteśmy wydawcą, co pozwoliło nam jeszcze lepiej zaadresować każdą z gier do docelowej grupy odbiorców” - tłumaczy Mateusz Zawadzki, prezes Ultimate Games.

Polskie gry na Jesiennym Festiwalu Gier Steam

Pośród setek produkcji z całego świata, na Jesiennym Festiwalu Gier znalazło się również miejsce dla kilku rodzimych gier. Wśród tych tytułów próżno szukać tytułów z górnej półki, jednak z pewnością warto przyjrzeć się każdej produkcji od polskich producentów. Wśród gier prezentowanych podczas Jesiennego Festiwalu na platformie Steam znajdziemy między innymi: Castle Flipper, ZooKeeper , Farming Life, Gas Station Simulator, Wedding Designer, Dorian Morris Adventure, Lost Viking: Kingdom of Women, Prison Simulator, Dieselpunk Wars oraz Yacht Mechanic Simulator.

Podobne artykuły

play at home

Gry

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

Czytaj więcej >
Team Fortress 2

Gry

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

Czytaj więcej >
valorant

Gry

Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

Czytaj więcej >
crysis

Gry

Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne

Czytaj więcej >
the pope

Gry

Polskie studio zapowiada kontrowersyjny tytuł. Symulator papieża już w wkrótce

Czytaj więcej >
podpalil komputer na wizji

Gry

Pechowa transmisja na żywo. Podpalił komputer podczas składania

Czytaj więcej >