Techgame.pl
steam logo

Steam

Nie masz w co grać? Ruszyła pełna wersja doradcy Steam!

19 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Valve uruchomiło właśnie pełną wersję interaktywnego doradcy, dzięki któremu wybór gier powinien stać się prostszy. Narzędzie było w testach beta, ale okazało się strzałem w dziesiątkę i zostanie z nami na zawsze.

Valve co i rusz testuje nowe rozwiązania. Choć firma zainteresowana jest głównie nowymi technologiami, to wzbogaca swoją flagową platformę Steam o nowe atrakcje. 

Steam Labs

Valve stara się jak najbardziej uatrakcyjnić użytkownikom korzystanie z ich platformej cyfrowej dystrybucji, a zarazem platformy społecznościowej graczy, czyli ze Steama. Firma wystartowała z tego względu z akcją Steam Labs, czyli Laboratoria Steam. Każdego roku tworzymy dziesiątki eksperymentalnych funkcji w dziedzinie odkrywania gier, wideo, uczenia maszynowego i wielu innych. Wiesz, z kim chcemy się nimi podzielić? Ze wszystkimi! Po raz pierwszy możesz sam je wypróbować, podzielić się swoimi doświadczeniami i opinią na ich temat z programistami, którzy je stworzyli - piszą na głównej stronie inicjatywy. Steam Labs to swoista baza funkcji beta Steam, dzięki której możliwe jest testowanie nowych funkcji i zdobywanie od użytkowników opinii na ich temat. 

Steam poleci ci grę

W ramach Laboratoriów Steam ukazał się jakiś czas temu prototyp interaktywnego doradzcy. To system rekomendacji, który poleca nam gry, którymi powinniśmy się zainteresować. Bazuje na wykorzystaniu uczeniu maszynowego w celu zanalizowania gry, gatunków i czasu jaki poświęcamy na poszczególne tytuły dobierając nam gry w naszym guście i szacując poziom zainteresowania. Funkcja została bardzo ciepło przyjęta przez graczy i na stałe trafiła na platformę. Opcja dostępna jest z poziomu sklepu Steam. 

Steam wprowadza teraz 6-sekundowe mikrozwiastuny dostępne do najechaniu myszą na miniaturki gier, dzięki którym szybciej poznamy interesujące nas tytuły. Wielu graczy liczy jednak, że Valve weźmie się za niskobudżetowe pozycje, które zaśmiecają sklep - do tej pory firma usuwała już "crapowe" pozycje, jednak w dalszym ciągu jest ich cała masa.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >