Techgame.pl
the pope

Steam

Polskie studio zapowiada kontrowersyjny tytuł. Symulator papieża już w wkrótce

13 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Polskie studio PlayWay, znane przede wszystkim z tworzenia i wydawania różnej maści symulatorów zapowiedziało kolejną kontrowersyjną produkcję. Tym razem wcielimy się w dość rozwiązłego papieża i będziemy truć, mordować i robić wiele więcej

Dorobek firmy PlayWay obfituje we wszelkiej maści symulatory, niektóre przedstawiające dany temat nieco "luźniej". Zapewne już niedługo przekonamy się, czym zostanie The Pope: Power & Sin.

PlayWay i symulatory

Nie możemy ukrywać, że PlayWay znane jest przede wszystkim z opracowywania i wydawania różnych gier z dopiskiem "simulator" w tytule. Choć niektóre oferują całkiem godziwą rozgrywkę, w rodzaju symulatora mechanika samochodowego, mechanika czołgów (sic!) czy symulatora remontów domów, to zdarzają się produkcje oparte nieco bardziej na "luźnym" podejściu do tematu. Choć takie Farmer's Life reklamowane jest elementami typowo rolniczymi, to warto zauważyć, że oprócz odbierania porodu źrebaka, naprawy maszyn czy przenoszenia worków z kartoflami, gra pozwoli na rozbijanie się po wsiach na rowerze, będąc kompletnie pijanym. Z tego względu czasami sami nie wiemy czy nowa gra PlayWay stawia bardziej na realizm, czy żartobliwe podejście do tematu. Dowiemy się tego zapewne już niedługo.

Symulator papieża 

The Pope: Power & Sin to produkcja będąca swego rodzaju "symulatorem" bardzo rozwiązłego papieża. Usprawiedliwieniem tego stanu rzeczy niech będzie fakt, że jako protagonistę obsadzono Rodrigo Borgię znanego jako papież Alexander VI. Oprócz dość szeroko rozwiniętych umiejętności politycznych, papież ten odznaczył się w historii rozpustą, nepotyzmem czy świętokupstwem. Jako on, gracz będzie otruwał, mordował heretyków, zlecał zabójstwa czy robił inne wątpliwe moralnie rzeczy, aby wzmocnić władzę kościoła. Produkcja tworzona przez Forestlight Games zapowiada się czerpać z gatunku strategii ekonomicznych, symulatorów, a w pewnym stopniu nawet z gier RPG. Gra wyjdzie na platformie Steam, a jej trailer możecie sprawdzić powyżej.

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >