Szczeniak
Źródło: Twitter/Centre for Palaeogenetics

Nie do uwierzenia, odnaleziono szczeniaka urodzonego 18 tys. lat temu. Uwagę przykuwa jeden szczegół

Weronika SzatkowskaWeronika Szatkowska
1 Października 2020

Szwedzcy naukowcy odnaleźli szczeniaka, który nie przypomina domowych pupili znanych w naszych czasach. Uczonym ciężko było określić czy był wilkiem, czy psem. Wiele wskazuje na to, że był przodkiem czworonogów towarzyszących nam na co dzień.

Szwedzcy naukowcy dokonali niezwykłego odkrycia. Znaleziono zwłoki szwedzkiego szczeniaka, który zamarzł ponad 18 tys. lat temu na Syberii. Od psów odróżnia go masywna budowa korpusu, ale może to wskazywać, że jest jego potomkiem.

Abonament RTV będzie wyższy w przyszłym roku. Wiemy kto nie musi płacić, spore zaskoczenieAbonament RTV będzie wyższy w przyszłym roku. Wiemy kto nie musi płacić, spore zaskoczenieCzytaj dalej

Niesamowity szczeniak odnaleziony po 18 tys. lat

Tereny Syberii są niezwykle owocne, jeśli chodzi o różnego rodzaju znaleziska paleontologiczne. W tamtych rejonach jakiś czas temu została odnaleziona czaszka wilka sprzed ponad 40 tys. lat. Robiła ogromne wrażenie, ponieważ różniła się znacznie pod względem anatomicznym od wilków ukształtowanych w czasach współczesnych.
Syberia jest terenem wyjątkowo "owocnym" w znaleziska tego typu. Teraz do fantastycznego odkrycia dołącza właśnie szczeniak, który najprawdopodobniej zamarzł 18 tys. lat temu. Skąd wiadomo o metryce zwięrzęcia? Wskazują na to przeprowadzone badania przez szwedzkich naukowców.

W Milionerach absurdalna sytuacja. Uczestnik wyśmiany na wizji, zadzwonił do przyjaciela już przy pierwszym pytaniuW Milionerach absurdalna sytuacja. Uczestnik wyśmiany na wizji, zadzwonił do przyjaciela już przy pierwszym pytaniuCzytaj dalej

Psy i wilki mogły oddzielić się od wspólnego przodka około 40 tys. lat temu

Szczeniak sprzed 18 tys. lat znaleziony w wiecznej zmarzlinie na Syberii zachował się prawie w stanie idealnym. Nadal ma nos, sierść, zęby, a nawet wąsy! Testy DNA, które miały ustalić czy bliżej mu do psa, czy wilka wskazują jednoznacznie - może reprezentować obydwa gatunki. Szczątki szczenięcia zostały zidentyfikowane we wschodniej Syberii w okolicach Jakucka w zeszłym roku. Zespół z Centrum Paleogenetyki od tego czasu analizuje fragmenty kości żebrowej zwierzęcia, we współpracy z Uniwersytetem Sztokholmskim i Szwedzkim Muzeum Historii Naturalnej.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najdziwniejsze odpowiedzi w "Jeden z dziesięciu". Aż trudno uwierzyć, że padły na wizji

2. Dziecko z autyzmem nie radziło sobie w szkole. Nauczycielka wysłała mu wzruszający list

Dotąd naukowcom udało się ustalić, że szczeniak był samcem i miał około 2 miesięcy. Został nazwany "Dogot", co oznacza zwyczajnie "przyjaciel". Jeśli badania wykazałyby, że jest potomkiem psa, oznaczałoby to, że także najstarszym, jakiego kiedykolwiek znaleziono.

„Zwykle stosunkowo łatwo jest odróżnić te dwie rzeczy” - powiedział CNN członek zespołu David Stanton.

Psy są bardziej skłonne do interakcji z ludźmi, dzięki wariantom genetycznym

Badania przeprowadzone przez ten sam zespół sugerują, że psy i wilki mogły oddzielić się od wspólnego przodka około 40 tys. lat temu, chociaż niektóre rasy psów mogły później rozmnażać się z wilkami. Jednak to nie mówi nam nic o tym, kiedy udomowiono psy i dlaczego. Istnieją dowody na to, że przodkowie psów domowych mogli mieć warianty genetyczne, które uczyniły je „hipersocjalnymi”, a przez to bardziej skłonnymi do interakcji z ludźmi.

Poniżej zdjęcia. szczeniakszczeniak

Źródło: CNN, Twitter.com/Centre for Palaeogenetics

Zmiana czasu 2020: Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy?Zmiana czasu 2020: Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chciała odwiedzić mamę, ale kot jej nie pozwolił. Mruczek od ponad 16 lat nienawidzi córki właścicielki
  2. Emeryt zamówił obiad, po pierwszym kęsie myślał, że trafił na ludzki ząb. Porażająca prawda szybko wyszła na jaw
  3. Playstation 5 jednak w 2021 roku? Gigantyczne problemy z dostawą nowej konsoli
  4. NASA uwieczniła coś bardzo dziwnego. Naukowcy aż przecierali oczy ze zdumienia, gdy zobaczyli niezwykłą kometę
  5. W TVP gwiazda disco polo w roli naukowca. Absurd przekroczył wszelkie granice
  6. Kobieta przez 7 dni piła sok z ogórków. Na pierwsze efekty nie trzeba było długo czekać

Następny artykuł