Techgame.pl
Tablet

TCL Electronics/wideo/https://youtu.be/nt1LRnq66bo?t=866

Nowa koncepcja rozwijanego tabletu od TCL. Może mieć nawet 17 cali

12 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Trwa CES 2021. TCL pokazało swój najnowszy pomysł - zwijany tablet przypominający papirus. Urządzenie ma być odpowiedzią na zapewnienie jednoczesnej ergonomii i dużego ekranu. Ten może mieć nawet 17 cali.

  • Na CES 2021 TCL pokazało wyjątkową koncepcję zwijanego tabletu

  • Urządzenie przypominałoby papirus i zapewniało aż 17 cali

  • Ekran do niego użyty korzystałby z autorskiej technologii OLED

CES 2021 trwa w najlepsze, a w tegorocznej edycji online uświadczyć możemy zaskakująco sporej liczby nowatorskich sprzętów. Mimo wszystko, targi w tym roku wydają się idealną okazją dla pionierskich pomysłów. Teraz pokazano wyjątkowy tablet.

Tablety na miarę XXI albo VI wieku

Nie da się ukrywać, że technologia od jakiegoś czasu zatacza koło. Doczekaliśmy się mnóstwa urządzeń, które jeszcze parę lat temu mogły wydawać się nieosiągalne lub przypominały klasyczne science-fiction. Mimo wszystko twórcy i wielkie firmy nie odpuszczają, prezentując coraz bardziej zadziwiające pomysły. 

Na tegorocznych targach CES 2021 (które wyjątkowo odbywają się w świecie online) swój najnowszy patent na tablet zaprezentował TCL. Urządzenie może być odpowiedzią dla wszystkich wymagających użytkowników, którzy jednak wciąż chcą zachować wygodę użytkowania. 

Mowa bowiem o TCL CS0T, czyli zwijanym tablecie przypominającym... papirus. Nie da się odnieść wrażenia, że całość przypomina niejako święte księgi, co jest dość zabawne w kontekście dzisiejszego odbioru technologii. Mimo wszystko pamiętajcie, że pomysł ten realizacji raczej nieprędko się doczeka.

Rollowanie

Czy 17 cali to dużo? Nie, jeżeli mowa o telewizorze czy monitorze. Tak, jeżeli chodzi o przenośne sprzęty. Mało kto jednak mógłby przypuszczać, że aż tak duży mógłby powstać tablet. Teoretycznie to zaprzeczenie jakiejkolwiek wygody transportu czy użytkowania. Jak sobie chce z tym poradzić TCL?

Firma pokazała wyjątkowy pomysł zwijanego tabletu o przekątnej 17-cali. Możliwość zwinięcia całości mogłoby zagwarantować to, że nawet najbardziej wybredni użytkownicy nie mieliby problemu z transportem urządzenia. No, a po rozwinięciu całość śmiało mogłaby robić za przenośny telewizor. 

Pojawia się tu jednak parę problemów - przede wszystkim wszystko, rzecz jasna, brzmi spoko, ale taki tablet musiałby mieć "giętki" ekran, być może nawet tak, jak kartka papieru. Korzystanie więc z urządzenia na wietrze byłoby praktycznie niemożliwe, a i wyjmowanie go w pociągu również nie brzmi jak wygodny sposób na spędzenie podróży.

Technologia, który wymaga udoskonalenia

Oczywiście dałoby się całość rozwiązać, jeżeli TCL wymyśliłoby sposób na jakiekolwiek usztywnienie składanego ekranu. Być może jakaś specjalna składana ramka do której dałoby się włożyć ekran? Firma chwali się, że w CS0T użyto nowego panelu OLED.

Dzięki temu możliwe staje się nawet 100-procentowe pokrycie kolorów, jednak nie do końca wiemy, jaką konkretną gamę ma TCL na myśli. No i również ich produkcja mogłaby, zdaniem producenta, widocznie potanieć. 

Pamiętajmy jednak, że pokazane poniżej rozwiązanie to wyłącznie koncept, który niekoniecznie może stać się rzeczywistością i raczej na pewno nie w przeciągu następnych miesięcy. Przypominamy również, że wielu producentów smartfonów dłubie nad ciekawymi pomysłami - swoje pokazał choćby Samsung, jak i Xiaomi

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >