Techgame.pl

TCL Electronics/wideo/https://youtu.be/nt1LRnq66bo?t=866

Nowa koncepcja rozwijanego tabletu od TCL. Może mieć nawet 17 cali

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Artur Łokietek
  • Na CES 2021 TCL pokazało wyjątkową koncepcję zwijanego tabletu

  • Urządzenie przypominałoby papirus i zapewniało aż 17 cali

  • Ekran do niego użyty korzystałby z autorskiej technologii OLED

CES 2021 trwa w najlepsze, a w tegorocznej edycji online uświadczyć możemy zaskakująco sporej liczby nowatorskich sprzętów . Mimo wszystko, targi w tym roku wydają się idealną okazją dla pionierskich pomysłów. Teraz pokazano wyjątkowy tablet.

Tablety na miarę XXI albo VI wieku

Nie da się ukrywać, że technologia od jakiegoś czasu zatacza koło. Doczekaliśmy się mnóstwa urządzeń, które jeszcze parę lat temu mogły wydawać się nieosiągalne lub przypominały klasyczne science-fiction. Mimo wszystko twórcy i wielkie firmy nie odpuszczają, prezentując coraz bardziej zadziwiające pomysły. 

Na tegorocznych targach CES 2021 (które wyjątkowo odbywają się w świecie online) swój najnowszy patent na tablet zaprezentował TCL. Urządzenie może być odpowiedzią dla wszystkich wymagających użytkowników, którzy jednak wciąż chcą zachować wygodę użytkowania. 

Mowa bowiem o TCL CS0T, czyli zwijanym tablecie przypominającym... papirus. Nie da się odnieść wrażenia, że całość przypomina niejako święte księgi, co jest dość zabawne w kontekście dzisiejszego odbioru technologii. Mimo wszystko pamiętajcie, że pomysł ten realizacji raczej nieprędko się doczeka.

Rollowanie

Czy 17 cali to dużo? Nie, jeżeli mowa o telewizorze czy monitorze. Tak, jeżeli chodzi o przenośne sprzęty. Mało kto jednak mógłby przypuszczać, że aż tak duży mógłby powstać tablet. Teoretycznie to zaprzeczenie jakiejkolwiek wygody transportu czy użytkowania. Jak sobie chce z tym poradzić TCL?

Firma pokazała wyjątkowy pomysł zwijanego tabletu o przekątnej 17-cali. Możliwość zwinięcia całości mogłoby zagwarantować to, że nawet najbardziej wybredni użytkownicy nie mieliby problemu z transportem urządzenia. No, a po rozwinięciu całość śmiało mogłaby robić za przenośny telewizor. 

Pojawia się tu jednak parę problemów - przede wszystkim wszystko, rzecz jasna, brzmi spoko, ale taki tablet musiałby mieć "giętki" ekran, być może nawet tak, jak kartka papieru. Korzystanie więc z urządzenia na wietrze byłoby praktycznie niemożliwe, a i wyjmowanie go w pociągu również nie brzmi jak wygodny sposób na spędzenie podróży.

Technologia, który wymaga udoskonalenia

Oczywiście dałoby się całość rozwiązać, jeżeli TCL wymyśliłoby sposób na jakiekolwiek usztywnienie składanego ekranu. Być może jakaś specjalna składana ramka do której dałoby się włożyć ekran? Firma chwali się, że w CS0T użyto nowego panelu OLED.

Dzięki temu możliwe staje się nawet 100-procentowe pokrycie kolorów, jednak nie do końca wiemy, jaką konkretną gamę ma TCL na myśli. No i również ich produkcja mogłaby, zdaniem producenta, widocznie potanieć. 

Pamiętajmy jednak, że pokazane poniżej rozwiązanie to wyłącznie koncept, który niekoniecznie może stać się rzeczywistością i raczej na pewno nie w przeciągu następnych miesięcy. Przypominamy również, że wielu producentów smartfonów dłubie nad ciekawymi pomysłami - swoje pokazał choćby Samsung , jak i Xiaomi

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Tagi:

Podobne artykuły

Technologie

Uwaga, wykradziono tysiące haseł. Dane wielu Polaków są zagrożone
Czytaj więcej >

Technologie

Hiperrealistyczny robo-delfin. Ten robot zastąpi żywe zwierzęta w ZOO
Czytaj więcej >

Technologie

Hakerzy zaatakowali Acer. Żądają najwyższego okupu w historii
Czytaj więcej >

Technologie

Elon Musk zmienił imię dziecka. Nie nazywa się już X Æ A-12, ale nowy pomysł jest równie dziwny
Czytaj więcej >

Technologie

Oto gadżet, który pokocha Twój kot. Xiaomi Youpin Petoneer, czyli kolejna innowacja od Chińczyków
Czytaj więcej >

Technologie

Rząd wspiera rozwój fotowoltaiki. Ogromne pieniądze czekają na Polaków
Czytaj więcej >
Artur Łokietek

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]