Techgame.pl
Amnesia Rebirth plakat

materiały prasowe

Tajemniczym projektem Frictional Games jest nowa Amnesia. Nadchodzi Amnesia: Rebirth!

6 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Frictional Games 10 lat temu stworzyło pierwszą część serii Amnesia, która z miejsca zyskała wielu fanów. Studio od paru dni udostępniało tajemnicze zagadki sugerujące powstawanie nowej gry. Tajemniczą grą okazała się bezpośrednia kontynuacj

Frictional Games 10 lat temu miało problemy. Spore problemy, gdyż studio nie posiadało funduszy na wykorzystanie swoich pomysłów. Deweloperzy postanowili postawić wszystko na jedną kartę i w ten sposób stworzyli grę, która szybko zyskała miano jednej z najstraszniejszych w historii. Amnesia, bo tak się nazywa, okazała się szczególnie popularna wśród twórców modów i letsplayerów na YouTube. 

Amnesia: Mroczny Obłęd

Amnesia nie była pierwszym horrorem opracowanym przez niezależnych deweloperów. Wcześniej stworzyli oni serię Penumbra, która, nie wiedzieć czemu, nie została odebrana tak szumnie jak ich kolejna propozycja, czyli Amnesia: Mroczny Oblęd. Gra opowiadała historię Daniela, mężczyzny, który budzi się z tytułową amnezją w mrocznym zamku pełnym potworów i niedostępnych przejść. Wraz z brnięciem przez posępne korytarze, dowiadywaliśmy się nowych rzeczy o przeszłości bohatera i demonach, które go dręczą. Amnesia okazała się wielkim sukcesem zyskując miano jednej z najstarszniejszych gier, zyskująć multum nagród i spore grono fanów. Rozgrywka wyróżniała się przede wszystkim brakiem bierności bohatera w kontaktach z potworami - im dłużej gracz spoglądał na straszne rzeczy na ekranie, tym szybciej mógł doznać "zawału", a gra skończyłaby się. Bez możliwości jakiejkolwiek obrony, pozostała nam jedynie ucieczka i odwracanie się od niepokojących rzeczy. 

Nowa bohaterka, nowa lokacja, nowa amnezja

Deweloperzy ze studia Frictional Games od paru dni podsuwali nam pod nos skąpe zapowiedzi nowej gry, Tą ostatecznie okazała się gra Amnesia: Rebirth, która ma być bezpośrednią kontynuacją "jedynki". Według oficjalnej strony dewelopera gra będzie osadzona w pustynnym krajobrazie algierskiej pustyni, a jej akcja skupi się na nowej bohaterce Tasi Trianon, która wyruszy w przerażającą podróż przez dewastację i rozpacz, osobiste demony i ból, eksplorując jednocześnie granice ludzkiej odporności. Oczywiście głównym motywem znów będzie amnezja, która dotknęła bohaterkę. Gra wyjdzie na PC i PlayStation 4 na jesień tego roku. Jej pre-ordery można już składać na platformie Steam, o tutaj.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >