Techgame.pl
Fragment filmu, pt. Taxi Chaos - Announcement Teaser

YouTube/Lion Castle

Pamiętacie jeszcze Crazy Taxi? Taxi Chaos przypomni Wam ile zabawy daje jazda na taryfie

20 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Nostalgia to wspaniała rzecz. Szczególnie dla twórców gier, którzy lubią fakt przywiązania graczy do niektórych produkcji wykorzystywać. Czy tak samo będzie z duchowym spadkobiercą legendarnej gry Crazy Taxi, a więc grą

  • Taxi Chaos mocno nawiązuje do legendarnej gry od Segi czyli Crazy Taxi

  • Sega jest częściowo zaangażowana w projekt

  • W rolę taksówkarza wcielimy się już na początku roku

  • Gra wyjdzie na PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch

Crazy Taxi było jedną z tych gier, które nie odniosły masowego sukcesu, ale gracze ciepło wspominają tę serię. Legendarna gra od Segi doczekała się swojego duchowego spadkobiercy pod postacią Taxi Chaos, za które odpowiada Team6 Game Studios.

Crazy Taxi

Crazy Taxi jest serią gier, w których zadaniem gracza jest wykonywanie zawodu taksówkarza. O ile w rzeczywistym świecie pasażer taksówki oczekuje komfortu i bezpiecznego dotarcia do celu, tak klienci szalonych taksówek chcą po prostu dotrzeć do celu jak najszybciej. W innym wypadku po prostu wysiądą z samochodu i już nigdy ich nie zobaczymy (w teorii, bo w praktyce gra posiadała tylko kilka modeli ludzi w grze).

Crazy Taxi jest jedną z legendarnych gier od Segi. Pierwsza gra z serii miała swoją premierę w 1999 roku na maszynach arcade’owych, oficjalnej konsoli Segi, a więc Dreamcaście oraz PlayStation 2 (w momencie premiery konsoli od Sony). Gra była prosta, intuicyjna i niezwykle grywalna.

Taxi Chaos: nadjeżdża duchowy spadkobierca

Portal Nintendo Life poinformowało, że Taxi Chaos będzie miało swoją premierę 23 lutego 2021 roku, a za grę odpowiada Team6 Game Studios. Taxi Chaos w dniu premiery będzie dostępne na konsoli PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Na temat samej gry wciąż niewiele wiadomo. Producent Taxi Chaos mówi, że gra jest świeżym i nowoczesnym spojrzeniem na klasyczne gry “taksówkarskie”. Zadaniem gracza będzie jak najszybsze dostarczenie pasażerów z punktu A do punktu B. Wspominając dawne produkcje tego typu możemy domyślać się, że gracz będzie otrzymywał bonusy do wyniku za krótki czas przewozu, bezkolizyjną jazdę i różne znajdźki, które będą rozsiane po mapie.

W projekt zaangażowała się nawet Sega, a więc twórca oryginalnej serii Crazy Taxi. Japońśki producent zajmie się dystrybucją tytułu na rynku japońskim i azjatyckim. W Europie za grę będzie odpowiadało Mindscape zaś na amerykańskim rynku grę rozprowadzi GS2 Games.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >