Grafika z napisem Test Drive Unlimited.
Źródło: YouTube

Jedna z najbardziej wyczekiwanych gier wyścigowych powraca. Zobaczyliśmy zwiastun Test Drive Unlimited Solar Crown

Test Drive Unlimited to gra wyścigowa, która w Polsce jest szczególnie miło wspominana. Wdarła się na nasz rynek przebojem i tworzyła realne zagrożenie dla chociażby gier z serii Need for Speed. Wydana kilka lat później kontynuacja nie zrobiła już takiego wrażenia, ale teraz oczekiwania znowu są wysokie.

Chociaż mówimy tutaj o krótkim zwiastunie, który nie prezentuje nawet rozgrywki, to wyobraźnia graczy została już rozgrzana do czerwoności.

Fenomen TDU

W momencie swojej premiery, w 2007 roku, Test Drive Unlimited zachwycało wyglądem i sposobem rozgrywki. W TDU gracz wsiadał za kółko wybranego supersamochodu, a co z tym dalej zrobił, to już tylko jego sprawa. Za przednią szybą rozciągał się piękny, otwarty świat, w którym gracz mógł robić co chciał. Na pewno w sukcesie pomogło również zmęczenie graczy serią Need for Speed, która wydawała kolejne nowe gry rok po roku, a od czasów legendarnej części Underground 2 i może Most Wanted, gracze nie byli specjalnie zadowoleni z poziomu jaki NFS reprezentował.

Francuskie studio z doświadczeniem

Najnowszą część TDU sygnowaną podtytułem Solar Crown tworzyć będzie francuskie studio NACON. Firma posiada bardzo szerokie doświadczenie, jeżeli chodzi o gatunki tworzonych gier. Są oni odpowiedzialni między innymi za takie gry akcji jak chociażby Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr, Warhammer: Chaosbane, czy ostatnio przeceniony na platformie PlayStation Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter. Poza grami akcji NACON zrobiło parę gier sportowych (Pro Cycling Menager 2020, Rugby 20, Tennis World Tour: Roland-Garros Edition), symulacyjnych (Hunting Simulator 2, Bee Simulator, Pro Fishing Simulator) oraz oczywiście gry o charakterze wyścigowym (WRC 8,9, Overpass, TT Isle of Man Ride on the Edge 2).

Co nam mówi zwiastun

Chociaż krótki i zwięzły, zwiastun może nam powiedzieć całkiem sporo na temat najnowszego TDU. Przede wszystkim zostajemy w temacie supersamochodów, które są w głównej mierze zrobione z ultralekkich materiałów. Na zwiastunie widzimy również postać ubraną w elegancki garnitur i koszulę z eleganckimi spinkami w kształcie loga gry. To nam daje sygnał, że pewnie w grze będzie dostępny system rozwoju postaci, kupowania ekskluzywnych ubrań, dodatków i tak dalej. W najnowszej części gry trafimy ponownie na prawdziwą wyspę, oddaną w skali 1:1. Twórcy nie zdradzili jednak jeszcze jaka to będzie wyspa. Twórcy nie podali jeszcze daty premiery, możemy się jednak spodziewać, że najwcześniej gra trafi na sklepowe półki późną jesienią tego roku, bardziej prawdopodobny scenariusz zakłada jednak 2021 rok.

Następny artykuł