Techgame.pl
Grafika z napisem Test Drive Unlimited.

YouTube

Jedna z najbardziej wyczekiwanych gier wyścigowych powraca. Zobaczyliśmy zwiastun Test Drive Unlimited Solar Crown

8 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Test Drive Unlimited to gra wyścigowa, która w Polsce jest szczególnie miło wspominana. Wdarła się na nasz rynek przebojem i tworzyła realne zagrożenie dla chociażby gier z serii Need for Speed. Wydana kilka lat później kontynuacja ni

Chociaż mówimy tutaj o krótkim zwiastunie, który nie prezentuje nawet rozgrywki, to wyobraźnia graczy została już rozgrzana do czerwoności.

Fenomen TDU

W momencie swojej premiery, w 2007 roku, Test Drive Unlimited zachwycało wyglądem i sposobem rozgrywki. W TDU gracz wsiadał za kółko wybranego supersamochodu, a co z tym dalej zrobił, to już tylko jego sprawa. Za przednią szybą rozciągał się piękny, otwarty świat, w którym gracz mógł robić co chciał. Na pewno w sukcesie pomogło również zmęczenie graczy serią Need for Speed, która wydawała kolejne nowe gry rok po roku, a od czasów legendarnej części Underground 2 i może Most Wanted, gracze nie byli specjalnie zadowoleni z poziomu jaki NFS reprezentował.

Francuskie studio z doświadczeniem

Najnowszą część TDU sygnowaną podtytułem Solar Crown tworzyć będzie francuskie studio NACON. Firma posiada bardzo szerokie doświadczenie, jeżeli chodzi o gatunki tworzonych gier. Są oni odpowiedzialni między innymi za takie gry akcji jak chociażby Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr, Warhammer: Chaosbane, czy ostatnio przeceniony na platformie PlayStation Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter. Poza grami akcji NACON zrobiło parę gier sportowych (Pro Cycling Menager 2020, Rugby 20, Tennis World Tour: Roland-Garros Edition), symulacyjnych (Hunting Simulator 2, Bee Simulator, Pro Fishing Simulator) oraz oczywiście gry o charakterze wyścigowym (WRC 8,9, Overpass, TT Isle of Man Ride on the Edge 2).

Co nam mówi zwiastun

Chociaż krótki i zwięzły, zwiastun może nam powiedzieć całkiem sporo na temat najnowszego TDU. Przede wszystkim zostajemy w temacie supersamochodów, które są w głównej mierze zrobione z ultralekkich materiałów. Na zwiastunie widzimy również postać ubraną w elegancki garnitur i koszulę z eleganckimi spinkami w kształcie loga gry. To nam daje sygnał, że pewnie w grze będzie dostępny system rozwoju postaci, kupowania ekskluzywnych ubrań, dodatków i tak dalej. W najnowszej części gry trafimy ponownie na prawdziwą wyspę, oddaną w skali 1:1. Twórcy nie zdradzili jednak jeszcze jaka to będzie wyspa. Twórcy nie podali jeszcze daty premiery, możemy się jednak spodziewać, że najwcześniej gra trafi na sklepowe półki późną jesienią tego roku, bardziej prawdopodobny scenariusz zakłada jednak 2021 rok.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >