Techgame.pl
Team Fortress 2

materiały prasowe

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

14 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Dotarła do nas niezwykle smutna wiadomość. Rick May, aktor głosowy znany graczom na całym świecie głównie za sprawą postaci Żołnierza z Team Fortress 2 zmarł wczoraj w szpitalu w Seattle.

Rick May, aktor znany z podkładania głosów w grach komputerowych zmarł wczoraj na COVID-19.

Żołnierz się odmeldowuje 

Rick May urodził się w 1940 roku, a przez znaczną część życia związany był z teatrem i sztuką aktorską. Okazał się niezwykle utalentowanym aktorem głosowym, gdy przy okazji premiery jednej ze sztuk zagrał on wszystkie role (tych było aż 21!) różnymi głosami. Po przejściu na emeryturę założył własną firmę teatralną i poświęcił aktorstwu na pełny etat. W życiu zagrał wiele ról w teatrze, ale to właśnie z powodu gier komputerowych stał się najbardziej znany. Jego największą rolę z pewnością skojarzą fani sieciowych strzelanin, gdyż podkładał głos Żołnierzowi z Team Fortress 2. W produkcji Valve wcielił się w jedną z klas, której głos podkładał od samego początku powstawania gry, a potem również w różnych krótkometrażowych filmach opartych na produkcji i wykonanych za pomocą programu Source Filmmaker. 

Rick May nie żyje

Rick May doznał wylewu w lutym tego roku, jednak to nie wylew był przyczyną jego śmierci. Aktor zaraził się COVID-19 po czym trafił do szpitala w którym niestety zmarł. Choć potyczki z koronawirusem nie udało mu się wygrać, w świadomości graczy zostanie na zawsze zapamiętany jako Żołnierz z Team Fortress 2. Kojarzyć go możemy również z różnych ról w takich grach, jak Star Fox, Kapitan Pazur czy Age of Empires II. Ostatnia produkcja, w której wystąpił to właśnie krótkometrazowy film stworzony za pomocą Source Filmmaker o tytule "Expiration Date".

Podobne artykuły

cod warzone

Gry

Streamer chce zapłacić twórcom CoD: Warzone 10 tysięcy dolarów za banowanie cheaterów

Czytaj więcej >
play at home

Gry

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

Czytaj więcej >
valorant

Gry

Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

Czytaj więcej >
crysis

Gry

Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne

Czytaj więcej >
the pope

Gry

Polskie studio zapowiada kontrowersyjny tytuł. Symulator papieża już w wkrótce

Czytaj więcej >
podpalil komputer na wizji

Gry

Pechowa transmisja na żywo. Podpalił komputer podczas składania

Czytaj więcej >