Techgame.pl
Team Fortress 2

materiały prasowe

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

14 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Dotarła do nas niezwykle smutna wiadomość. Rick May, aktor głosowy znany graczom na całym świecie głównie za sprawą postaci Żołnierza z Team Fortress 2 zmarł wczoraj w szpitalu w Seattle.

Rick May, aktor znany z podkładania głosów w grach komputerowych zmarł wczoraj na COVID-19.

Żołnierz się odmeldowuje 

Rick May urodził się w 1940 roku, a przez znaczną część życia związany był z teatrem i sztuką aktorską. Okazał się niezwykle utalentowanym aktorem głosowym, gdy przy okazji premiery jednej ze sztuk zagrał on wszystkie role (tych było aż 21!) różnymi głosami. Po przejściu na emeryturę założył własną firmę teatralną i poświęcił aktorstwu na pełny etat. W życiu zagrał wiele ról w teatrze, ale to właśnie z powodu gier komputerowych stał się najbardziej znany. Jego największą rolę z pewnością skojarzą fani sieciowych strzelanin, gdyż podkładał głos Żołnierzowi z Team Fortress 2. W produkcji Valve wcielił się w jedną z klas, której głos podkładał od samego początku powstawania gry, a potem również w różnych krótkometrażowych filmach opartych na produkcji i wykonanych za pomocą programu Source Filmmaker. 

Rick May nie żyje

Rick May doznał wylewu w lutym tego roku, jednak to nie wylew był przyczyną jego śmierci. Aktor zaraził się COVID-19 po czym trafił do szpitala w którym niestety zmarł. Choć potyczki z koronawirusem nie udało mu się wygrać, w świadomości graczy zostanie na zawsze zapamiętany jako Żołnierz z Team Fortress 2. Kojarzyć go możemy również z różnych ról w takich grach, jak Star Fox, Kapitan Pazur czy Age of Empires II. Ostatnia produkcja, w której wystąpił to właśnie krótkometrazowy film stworzony za pomocą Source Filmmaker o tytule "Expiration Date".

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >