Team Fortress 2
Źródło: materiały prasowe

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

Artur ŁokietekArtur Łokietek
14 Kwietnia 2020

Dotarła do nas niezwykle smutna wiadomość. Rick May, aktor głosowy znany graczom na całym świecie głównie za sprawą postaci Żołnierza z Team Fortress 2 zmarł wczoraj w szpitalu w Seattle.

Rick May, aktor znany z podkładania głosów w grach komputerowych zmarł wczoraj na COVID-19.

Żołnierz się odmeldowuje

Rick May urodził się w 1940 roku, a przez znaczną część życia związany był z teatrem i sztuką aktorską. Okazał się niezwykle utalentowanym aktorem głosowym, gdy przy okazji premiery jednej ze sztuk zagrał on wszystkie role (tych było aż 21!) różnymi głosami. Po przejściu na emeryturę założył własną firmę teatralną i poświęcił aktorstwu na pełny etat. W życiu zagrał wiele ról w teatrze, ale to właśnie z powodu gier komputerowych stał się najbardziej znany. Jego największą rolę z pewnością skojarzą fani sieciowych strzelanin, gdyż podkładał głos Żołnierzowi z Team Fortress 2. W produkcji Valve wcielił się w jedną z klas, której głos podkładał od samego początku powstawania gry, a potem również w różnych krótkometrażowych filmach opartych na produkcji i wykonanych za pomocą programu Source Filmmaker.

Rick May nie żyje

Rick May doznał wylewu w lutym tego roku, jednak to nie wylew był przyczyną jego śmierci. Aktor zaraził się COVID-19 po czym trafił do szpitala w którym niestety zmarł. Choć potyczki z koronawirusem nie udało mu się wygrać, w świadomości graczy zostanie na zawsze zapamiętany jako Żołnierz z Team Fortress 2. Kojarzyć go możemy również z różnych ról w takich grach, jak Star Fox, Kapitan Pazur czy Age of Empires II. Ostatnia produkcja, w której wystąpił to właśnie krótkometrazowy film stworzony za pomocą Source Filmmaker o tytule "Expiration Date".

Zobacz także:

  1. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone
  2. Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy
  3. Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne
  4. Sensacyjne doniesienia z Niemiec. Naukowcy znaleźli sposób na poluzowanie ograniczeń związanych z pandemiąNastępny artykuł