Techgame.pl
Mycie rąk, mydło, woda, kran, zlew, ręce.

Piqsels

Japończycy stworzyli algorytm idealnego mycia rąk. Ma pomóc w walce z pandemią

31 Maja 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

W dobie pandemii koronawirusa naukowcy z całego świata pracują nad różnymi rozwiązaniami mającymi na celu zwalczenie choroby COVID-19. Niektórzy pracują nad skuteczną szczepionką, inni nad opracowaniem leków, jeszcze kolejni tworzą sy

Japoński koncern Fujitsu opracował algorytm idealnego mycia rąk, który w dobie pandemii koronawirusa ma za zadanie nauczyć nas w jaki sposób myć ręce.

Proszę umyć rączki

Mycie rąk to najbardziej podstawowa forma ochrony przed rozprzestrzenianiem koronawirusa. O dokładnym i częstym ich myciu przypomina się w zasadzie od samego początku pandemii. Niektórzy wykorzystują tę sytuację do żartów o tym, że dopiero globalna pandemia wirusa przypomniała społeczeństwu, że należy dbać o własną higienę i myć ręce. Jak widać nie wszyscy potraktowali takie uwagi jako żart. Japoński koncern Fujitsu wziął sobie mycie rąk do serca.

Nowe regulacje w Japonii

Od czerwca tego roku, w Japonii wchodzą w życie nowe regulacje związane z zachowaniem bezpieczeństwa w dobie pandemii. Jednym z aspektów, które poruszają nowe zasady jest zachowanie absolutnej czystości i rygoru sanitarnego w japońskich restauracjach. Firmy poszukują technologii, które sprawią, że kontrola pracowników działających między innymi w gastronomii będzie szybka i skuteczna.

Algorytm, który patrzy nam na ręce

Algorytm nosi nazwę “Actlyzer” i do swojego działania wykorzystuje sztuczną inteligencję. Oprogramowanie analizuje wideo z mycia rąk, śledzi nasze ruchy i w ostatecznym rozrachunku mówi nam, czy wystarczająco dokładnie umyliśmy dłonie. Aplikacja oprócz kontroli mycia rąk może również nauczyć jak ręce powinno się myć, jeżeli oceni, że dana osoba robi to nieskutecznie. “Actlyzer” będzie potrafił ocenić, czy osoba myjąca dłonie wykonuje tak zwane sześć ruchów skutecznego mycia dłoni, za wprowadzenie której odpowiada japońskie Ministerstwo Zdrowia. Nowa technologia od Fujitsu może być również wykorzystywana w innych gałęziach gospodarki.

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >