PlayStation 5
Źródło: ITHardware

PlayStation 5 jednak w 2021 roku? Sony usuwa zbliżoną datę premiery z oficjalnej strony

Krystian MowelKrystian Mowel
3 Czerwca 2020

Sony kolejny raz zdecydowało się zaktualizować stronę, stworzoną specjalnie dla PlayStation 5, gdzie mają pojawiać się najważniejsze informacje związane z konsolą nowej generacji. Na brytyjskiej i amerykańskiej stronie zniknął napis, który mówił o zbliżonej dacie premiery.

Taki ruch Sony wzbudził gorącą dyskusję w sieci. Internauci zastanawiają się, czy to tylko drobna zmiana kosmetyczna, czy odwołanie premiery w tym roku.

PlayStation 5 – wciąż bez oficjalnej premiery

Strona dedykowana PlayStation 5 powstała kilka tygodni temu. Miała ona prezentować najważniejsze informacje o konsoli i szczegóły związane z premierą. Dotychczas widniał na niej napis, który sugerował, iż premiera konsoli nowej generacji ma odbyć się w okresie świątecznym 2020 roku. Po wczorajszej aktualizacji, ta informacje zniknęła z brytyjskiej i amerykańskiej wersji strony.

PlayStation 5 – dopiero w 2021?


Internauci zaczęli zastanawiać się, czy oznacza to całkowite przełożenie premiery konsoli od Sony, czy jednak jest to tylko drobna zmiana. Co ciekawe, informacja o dacie premiery podczas okresu świątecznego wciąż widnieje na polskiej stronie PS5. Japońska firma wciąż nie potwierdziła dokładnej daty premiery, jednak przypuszcza się, iż więcej informacji powinno pojawić się w najbliższych dniach. Wczoraj firma zrezygnowała z zaplanowanego pokazu gier na nową konsolę, co miało związek z protestami w USA.

Następny artykuł