XGP na telewizorach Samsung
Źródło: Spider's Web

Współpraca Samsunga z Microsoftem. Xbox Game Pass Ultimate na telewizorach

Krystian MowelKrystian Mowel
3 Czerwca 2020

Zawiązanie współpracy między Microsoftem i Samsungiem może oznaczać nowy etap w gamingu. Posiadacze koreańskich telewizorów już wkrótce mogą otrzymać dostęp do zawartości oferowanej w ramach abonamentu Xbox Game Pass.

Współpraca pomiędzy dwiema korporacjami ma pozwolić na korzystanie z zawartości sklepu Microsoft. To niezwykłe wyzwanie, gdyż jak wiadomo telewizory nie są w stanie udźwignąć najnowszych gier z Xboxa.

Xbox Game Pass już wkrótce na telewizorach Samsunga

Koreański producent rozpoczął promocję swoich produktów mającą na celu zwiększenie sprzedaży najnowszych telewizorów. Jednym z projektów jest stworzenie symbiozy z Microsoftem, która pozwoliłaby uruchamiać gry z Xboxa na telewizorze! Eksperci podejrzewają, że ma to działać na zasadzie screen sharingu i produkcje tak faktycznie będą uruchamiane w chmurze. Sam obraz z kolei będzie przekazywany na monitor odbiornika telewizyjnego.

Project xCloud

To umożliwienia tego rodzaju rozrywki konieczne jest wykorzystanie systemu Project xCloud, którego wdrożenie Microsoft zapowiedział już dawno. Pełne połączenie ma być ukończone pod koniec tego roku, co pozwoli na korzystanie z zalet konsoli bez jej posiadania. Oczywiście początkowo funkcja będzie lekko okrojona, jednakże wydaje się, że technologiczni giganci zmierzają w odpowiednim kierunku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Codemasters odkupuje licencję na wyścigi WRC
  2. PlayStation 5 jednak w 2021 roku? Sony usuwa zbliżoną datę premiery z oficjalnej strony
  3. Samsung Odyssey G7 – gamingowy monitor z zakrzywionym ekranem
  4. Oficjalna premiera Valoranta już dzisiaj! Miesiące beta testów zakończone

Następny artykuł