Nokia Smart TV
Źródło: tablety.pl

Nokia wprowadza na rynek swój telewizor Smart TV 4K

Krystian MowelKrystian Mowel
4 Czerwca 2020

Nokia stara się, abyśmy o niej nie zapomnieli, próbując wejść w rynek telewizorów. W grudniu 2019 roku wydała swój pierwszy, 55-calowy telewizor Smart TV z ekranem o rozdzielczości 4K i Android TV. Pół roku od tej premiery Nokia rozszerza swoją ofertę.

Nowy telewizor jest trochę mniejszy od prekursora, ale 43-cale to wciąż odpowiednia wielkość do tego, aby próbować zdobyć rynek.

Nokia Smart TV 4K 43” – parametry

Nowy telewizor został wykonany w myśl filozofii „Pure Design”, stawiając na prostotę i minimalizm. Producent zdecydował się na ekran LCD o proporcjach 16:9 i rozdzielczości 4K 3820x2160 pikseli. Odświeżanie obrazy wynosi 60 Hz, natomiast kontrast statyczny to 1100:1. Nokia zapewnia również obsługę HDR10, Dolby Vision i MEMC. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A53 wspierany przez 2,25 GB RAM. System operacyjny to Android 9.0.

Nokia Smart TV 4K 43” – cena i dodatki

Producent zadbał o odpowiednie dodatki do urządzenia. Szczególną uwagę zwracają głośniki JBL o łącznej mocy 24 W. Ponadto, w telewizorze Nokia znajdziemy trze złącza HDMI, dwa USB, WiFi oraz Bluetooth 5.0. Cenę ustalono na 31999 rupii indyjskich, co w przeliczeniu wynosi około 1675 złotych. Niestety, będzie on dostępny tylko w Indiach, jednak istnieje możliwość sprowadzenia go również do Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TikTok najpopularniejszą aplikacją w maju na Androidzie i iOS – Ranking TOP
  2. Największy polski bank zapowiada olbrzymie zmiany. Warto się z nimi zapoznać, żeby nie być zaskoczonym
  3. Prezydent zapowiedział wielką inwestycję. 150 tysięcy miejsc pracy, skorzystają z niej miliony Polaków
  4. Czy uważasz, że Polska powinna zwiększyć środki na swój program kosmiczny?

Następny artykuł