TikTok
Źródło: Antyradio

TikTok najpopularniejszą aplikacją w maju na Androidzie i iOS – Ranking TOP

Krystian MowelKrystian Mowel
4 Czerwca 2020

Gdyby nie brać pod uwagę gier, TikTok stał się najpopularniejszą i najczęściej pobieraną aplikacją na platformy Android i iOS w maju 2020 roku. Zostawił w tyle takie potęgi jak Facebook, Instagram i WhatsApp. Program do wideokonferencji Zoom również uplasował się wysoko na liście.

Ranking został stworzony przez firmę analityczną Sensor Tower, które tym razem przyjrzała się pobraniom aplikacji na urządzenia mobilne.

TikTok numerem jeden na całym świecie

W ubiegłym miesiącu aplikacja TikTok całkowicie zdominowała konkurencje i uplasowała się na pierwszym miejscu. Portal służący do przesyłania krótki, zazwyczaj humorystycznych filmików zyskał dużą popularność szczególnie podczas kwarantanny. Zaczęli z niego korzystać celebryci i sławne osoby, co przyciągnęło ze sobą masę fanów i sympatyków. W maju, TikTok zaliczył aż 112 mln instalacji, co jest wynikiem dwukrotnie większym w porównaniu z majem 2019 roku.

Zoom przed Facebookiem i WhatsAppem


Drugie miejsce przypadło aplikacji Zoom, która została pobrana aż 94,6 mln razy. Stanowi to aż 43-krotność liczby instalacji w zeszłym roku. Jej popularność wzrosła ze względu na wykorzystanie do nauczania online oraz pracy zdalnej. To właśnie Zoom oraz Google Meet stały się głównym narzędziem do funkcjonowania w dzisiejszej rzeczywistości.


Cała lista TOP10 najczęściej pobieranych aplikacji w maju:


1. TikTok
2. ZOOM
3. WhatsApp
4. Facebook
5. Messenger
6. Instagram
7. Google Meet
8. Aarogya Setu
9. YouTube
10. Snapchat

Następny artykuł