Android 11
Źródło: Spider's Web

Koniec z aplikacjami spoza Google Play? Android utrudni ich instalacje

Krystian MowelKrystian Mowel
5 Czerwca 2020

Jeśli jesteś miłośnikiem urządzeń z systemem operacyjnym Android, to mamy dla Ciebie złą wiadomość. Najnowsza wersja oprogramowania Androida 11 ma utrudnić instalację aplikacji spoza Google Play. Czy to koniec z darmowymi aplikacjami?

Użytkownicy Androida za główną z zalet Androida uważali możliwość dowolnego pobierania i instalowania aplikacji, które nie znajdowały się w sklepie Google Play. Czy Android 11 to zmieni?

Koniec z aplikacjami spoza Google Play

Użytkownicy, którzy już korzystają z najnowszego oprogramowania systemu Android zauważyli, iż próba instalacji aplikacji, która nie znajduje się w sklepie Google Play skutkuje błędem, który uniemożliwia dowolne zarządzanie swoimi programami. Android już wcześniej ostrzegał, iż takie postępowanie może wiązać się z zainfekowaniem urządzenia niechcianymi wirusami. Z tego też względu wskazane było korzystanie z apek, które znajdują się w oficjalnym sklepie, gdyż są one zweryfikowane i na bieżąco sprawdzane. Możliwość instalacji oprogramowania spoza sklepu była niezwykle przydatna dla użytkowników smartfonów Huawei, które nie mają pełnego dostępu do wszystkich aplikacji.

Chwilowy problem czy zmiana polityki Androida?

Dotychczas nie ukazało się oficjalne oświadczenie ze strony Androida, które jednoznacznie skłaniałoby się go teorii, że od 11 wersji systemu operacyjnego instalowanie aplikacji spoza Google Play będzie niemożliwe. Być może to tylko chwilowy problem, nad którym pracują deweloperzy oprogramowania. W przypadku, gdy Android chciałby całkowicie pozbyć się aplikacji spoza oficjalnego sklepu, oznaczałoby to znaczące utrudnienie dla użytkowników chińskich smartfonów, które nie zawsze posiadają pełen dostęp do biblioteki programów. Miejmy nadzieję, że firma opracuje odpowiedni sposób, który na takie postępowanie zezwoli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Xiaomi Mi Band 5 zadebiutuje za kilka dni – obsłuży płatności Mastercard
  2. Samsung Galaxy Note 20+ z aparatem 108 Mpix. Premiera flagowca w sierpniu
  3. Redmi 9 nowym liderem budżetowców? Cztery aparaty i procesor MediaTek
  4. TikTok najpopularniejszą aplikacją w maju na Androidzie i iOS – Ranking TOP

Następny artykuł