Techgame.pl
Android 11

Spider's Web

Koniec z aplikacjami spoza Google Play? Android utrudni ich instalacje

5 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Jeśli jesteś miłośnikiem urządzeń z systemem operacyjnym Android, to mamy dla Ciebie złą wiadomość. Najnowsza wersja oprogramowania Androida 11 ma utrudnić instalację aplikacji spoza Google Play. Czy to koniec z darmowymi aplikacjami?

Użytkownicy Androida za główną z zalet Androida uważali możliwość dowolnego pobierania i instalowania aplikacji, które nie znajdowały się w sklepie Google Play. Czy Android 11 to zmieni?

Koniec z aplikacjami spoza Google Play


Użytkownicy, którzy już korzystają z najnowszego oprogramowania systemu Android zauważyli, iż próba instalacji aplikacji, która nie znajduje się w sklepie Google Play skutkuje błędem, który uniemożliwia dowolne zarządzanie swoimi programami. Android już wcześniej ostrzegał, iż takie postępowanie może wiązać się z zainfekowaniem urządzenia niechcianymi wirusami. Z tego też względu wskazane było korzystanie z apek, które znajdują się w oficjalnym sklepie, gdyż są one zweryfikowane i na bieżąco sprawdzane. Możliwość instalacji oprogramowania spoza sklepu była niezwykle przydatna dla użytkowników smartfonów Huawei, które nie mają pełnego dostępu do wszystkich aplikacji.

Chwilowy problem czy zmiana polityki Androida?


Dotychczas nie ukazało się oficjalne oświadczenie ze strony Androida, które jednoznacznie skłaniałoby się go teorii, że od 11 wersji systemu operacyjnego instalowanie aplikacji spoza Google Play będzie niemożliwe. Być może to tylko chwilowy problem, nad którym pracują deweloperzy oprogramowania. W przypadku, gdy Android chciałby całkowicie pozbyć się aplikacji spoza oficjalnego sklepu, oznaczałoby to znaczące utrudnienie dla użytkowników chińskich smartfonów, które nie zawsze posiadają pełen dostęp do biblioteki programów. Miejmy nadzieję, że firma opracuje odpowiedni sposób, który na takie postępowanie zezwoli.

Krystian Mowel

Doświadczony copywriter i dziennikarz na wielu mniejszych portalach internetowych. Fanatyk angielskiej piłki, koszykówki zza oceanu i jazdy na rowerze fixed bike. Zarażony grą na konsolach – szczególnie seriami Fify i NBA2K. Miłośnik dobrego gotowania i podróżowania.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >