Techgame.pl
Android 11

Spider's Web

Koniec z aplikacjami spoza Google Play? Android utrudni ich instalacje

5 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Jeśli jesteś miłośnikiem urządzeń z systemem operacyjnym Android, to mamy dla Ciebie złą wiadomość. Najnowsza wersja oprogramowania Androida 11 ma utrudnić instalację aplikacji spoza Google Play. Czy to koniec z darmowymi aplikacjami?

Użytkownicy Androida za główną z zalet Androida uważali możliwość dowolnego pobierania i instalowania aplikacji, które nie znajdowały się w sklepie Google Play. Czy Android 11 to zmieni?

Koniec z aplikacjami spoza Google Play


Użytkownicy, którzy już korzystają z najnowszego oprogramowania systemu Android zauważyli, iż próba instalacji aplikacji, która nie znajduje się w sklepie Google Play skutkuje błędem, który uniemożliwia dowolne zarządzanie swoimi programami. Android już wcześniej ostrzegał, iż takie postępowanie może wiązać się z zainfekowaniem urządzenia niechcianymi wirusami. Z tego też względu wskazane było korzystanie z apek, które znajdują się w oficjalnym sklepie, gdyż są one zweryfikowane i na bieżąco sprawdzane. Możliwość instalacji oprogramowania spoza sklepu była niezwykle przydatna dla użytkowników smartfonów Huawei, które nie mają pełnego dostępu do wszystkich aplikacji.

Chwilowy problem czy zmiana polityki Androida?


Dotychczas nie ukazało się oficjalne oświadczenie ze strony Androida, które jednoznacznie skłaniałoby się go teorii, że od 11 wersji systemu operacyjnego instalowanie aplikacji spoza Google Play będzie niemożliwe. Być może to tylko chwilowy problem, nad którym pracują deweloperzy oprogramowania. W przypadku, gdy Android chciałby całkowicie pozbyć się aplikacji spoza oficjalnego sklepu, oznaczałoby to znaczące utrudnienie dla użytkowników chińskich smartfonów, które nie zawsze posiadają pełen dostęp do biblioteki programów. Miejmy nadzieję, że firma opracuje odpowiedni sposób, który na takie postępowanie zezwoli.

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >