Xiaomi Mi Band 4
Źródło: www.mi.com

Xiaomi Mi Band 5 może nas zaskoczyć! Otrzyma moduł NFC i Google Pay

Krystian MowelKrystian Mowel
8 Maja 2020

Najnowsza opaska sportowa firmy Xiaomi, czyli Mi Band 5 może okazać się prawdziwym hitem i ponownie przedefiniować rynek małych gadżetów. W sieci coraz częściej pojawiają się informacje o tym, że nowy model otrzyma moduł NFC z płatnościami Google Pay.

Płatności zbliżeniowe to w tym momencie jeden z najczęściej wykonywanych sposobów uregulowania opłat za zakupy czy innego rodzaju transakcje. Ich wykonywanie jest możliwe za pomocą modułu NFC, który ma trafić do najnowszego smartbandu od Xiaomi.

Moduł komunikacji bliskiego zasięgu NFC to przyszłość

Płatności telefon to bez wątpienia najwygodniejszy sposób na wykonanie opłaty chociażby w osiedlowym sklepie. Bez wyciągania karty z portfela, a tym bardziej szukania banknotów czy bilonu jesteśmy w stanie płacić szybciej. Wyobraźmy sobie, że to samo rozwiązanie które znajduje się w smartfonie możemy mieć na swoim nadgarstku. Opaska sportowa z modułem NFC może okazać się jeszcze wygodniejsza przy płatnościach niż telefon. Chce to wykorzystać Xiaomi, wprowadzając takie rozwiązanie w swoim Mi Band 5.

Xiaomi Mi Band 5 może okazać się hitem

Warto zaznaczyć, iż nowy smartband od Xiaomi otrzyma nie tylko wsparcie dla modułu komunikacji bliskiego zasięgu NFC, ale również integrację z Google Pay. To właśnie ten aspekt wpłynie na możliwość wykorzystywania płatności zbliżeniowych. W sieci pojawia się coraz więcej informacji dotyczących Xiaomi Mi Band 5. W ostatnich dniach wyciekły zdjęcia, które miały rzekomo przedstawiać opaskę wyposażoną w duży ekran i kamerę. Niestety, okazało się, że przecieki są fałszywe, a my na smartband umożliwiający robienie selfie jeszcze trochę poczekamy.

Następny artykuł