Spam
Źródło: scanrail / Getty Images

Office 365 ochroni skrzynkę przed spamem. Microsoft wprowadza nowe udogodnienie

Krystian MowelKrystian Mowel
11 Maja 2020

Microsoft pracuje nad wprowadzeniem nowej funkcji w usłudze Office 365. Pozwoli ona na ochronę przed niechcianymi wiadomościami, które zalewają skrzynkę odbiorczą użytkownika poczty. Początkowo zostanie ona wdrożona w usługę Exchange.

Problem ze spamem dotyczy nas wszystkich. Niechciane wiadomości odwracają naszą uwagę od tych ważnych i ciekawych, przez co jesteśmy narażeni na niezauważenie wszystkiego, co przychodzi na naszą skrzynkę pocztową.

Microsoft w walce ze spamem

Nowa funkcja ma zakładać wprowadzenie ograniczenia dla możliwości „Odpowiedz wszystkim”, której nadużywanie pozwala na wysłanie tysięcy maili za pomocą jednego przycisku. Gigant z Redmond zdaje sobie sprawę z tego, jak uporczywy jest spam zalewający nas z każdej możliwej strony i zamierza coś z tym faktem zrobić. Z funkcji na samym początku będą mogli skorzystać użytkownicy Office 365 korzystający z Exchange. Jeśli automat dostrzeże, że w ciągu godziny zostało wysłanych ponad 10 maili przy pomocy „Odpowiedz wszystkim”, to ta możliwość zostanie zablokowana na najbliższe 4 godziny.

Kolejne zmiany w Office 365

Algorytm ma pomóc szczególnie większym firmom, w której wszyscy pracownicy porozumiewają się między sobą za pomocą poczty elektronicznej. Ale Microsoft myśli również o mniejszych firmach i zamierza wprowadzić możliwość wprowadzania własnych limitów. W związku z epidemią koronawirusa największy producent oprogramowania dla sprzętu komputerowego wprowadził kilka drobnych zmian, które mają ułatwić pracę zdalną. Mają one przyczynić się do poprawy komfortu pracowników na „homeoffice”.

Następny artykuł