PlayStation 5
Źródło: PPE.pl

Sony przedstawia wygląd PlayStation 5. Kiedy poznamy cenę urządzenia?

Krystian MowelKrystian Mowel
12 Czerwca 2020

Wreszcie! Po wielu miesiącach oczekiwania poznaliśmy wygląd nowej konsoli PlayStation 5. Gdy wszystkim wydawało się, że event The Future of Gaming zakończy się podziękowaniami Shuhei Yoshidy za obecność na transmisji, nagle oczom setek tysięcy obserwatorów ukazał się zwiastun nowej konsoli.

Sam event, pomimo iż wzbudził ogromne zainteresowanie wśród graczy można było uznać za lekko rozczarowujący. Jednak na koniec Sony przygotowało prawdziwą bombę.

Dwie wersje konsoli

Wczoraj dowiedzieliśmy się, iż powstaną dwie wersje konsoli PlayStation 5 – jednak zwykła, z napędem fizycznym Blu-Ra oraz druga, przeznaczona tylko do cyfrowych wersji gier. Przypuszcza się, iż wersja bez gniazda na płyty będzie tańsza, jednak Sony wciąż nie podało cen urządzeń. Wersja bez czytnika jest znacznie chudsza i posiada zachowaną symetrię, czego niestety nie powiemy o wersji z wejściem na płyty. Konsole można ustawić zarówno pionowo, jak i poziomo.


PlayStation 5 – dodatki


Z przodu urządzenia znajdziemy porty USB u USB-C. Podobnie jak w konsoli Xbox Series X, możemy zauważyć wywietrzniki odprowadzające ciepło, które nie pozwolą, aby nasza konsola nadmiernie się przegrzewała. Oprócz wyglądu samej konsoli poznaliśmy też jak będą prezentować się akcesoria do konsoli: stacja dokująca do kontrolera DualSense, słuchawki bezprzewodowe Pulse 3D, pilot oraz nowa kamerka HD. Konsola trafia właśnie do masowej produkcji i już niedługo powinniśmy poznać jej cenę. Na razie Sony nie zdradza żadnego szczegółu na ten temat.

Następny artykuł