Samsung 4K QLED
Źródło: SamsungNewsroom

Samsung z myślą o graczach – wsparcie dla AMD FreeSync i obniżony input lag

Krystian MowelKrystian Mowel
12 Czerwca 2020

Samsung postanowił dodać kolejne rozwiązanie do swoich telewizorów 4K QLED, które w głównej mierze powinno zaciekawić graczy. Modele z 2019 i 2020 roku otrzymały właśnie wsparcie dla funkcji AMD FreeSync Premium Pro. Pozwoli to na obniżenie input laga.

Telewizora Samsunga z serii 4K QLED stały się właśnie jeszcze bardziej wszechstronne. Wszystko dzięki działaniu koreańskiego producenta, który próbuje wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy.

Telewizory dla graczy


Gracze są coraz większą grupą klientów, którzy decydują się na zakup telewizorów. Są one wykorzystywane głównie do konsol. Dotychczas wielu gamerów skarżyło się, że telewizory mają znacznie większe opóźnienie, niż monitory do komputerów. Producenci większych wyświetlaczy starają się z tym walczyć i przygotowują specjalne telewizory, które tworzone są z myślą o gamingu.


Samsungi 4K QLED otrzymują nowe wsparcie


Zadowolenie graczy szczególnie do serca wziął sobie Samsung, który postanowił wprowadzić kolejne udogodnienie ułatwiające grę na telewizorze. Modele 4K QLED z 2019 i 2020 roku otrzymały właśnie wsparcie dla funkcji AMD FreeSync Premium Pro, która wyeliminuje efekt „rozrywania” się obrazu. Pozwoli to również na zmniejszenie input laga, który tak utrudnia grę wielu użytkownikom. Samsung wprowadził również funkcję Auto Game Mode, która aktywuje się w momencie, gdy włączymy konsole.

Następny artykuł