PlayStation 5
Źródło: Twitter

PlayStation 5 będzie drogie, bo to ostatnia deska ratunku dla Sony

Krystian MowelKrystian Mowel
14 Czerwca 2020

Zbliżająca się data premiery konsoli nowej generacji wzbudza co raz więcej emocji. Wzbudza to ogromną ilość spekulacji, na temat wszystkiego, co związane z PlayStation 5. Jednym z najczęściej poruszanych tematów jest cena urządzenia.

Wielu ekspertów twierdzi, że PlayStation 5 będzie znacznie droższe od Xboxa Series X. Ma na to wpływ wiele czynników oraz odmienna polityka Sony.

Sony straciło pozycję lidera rynku elektroniki

Jeszcze kilkanaście lat temu to właśnie japoński koncern Sony stał na czele rynku elektroniki użytkowej. Popularne były telewizor Trinitron, muzyki słuchało się z discmana albo walkmana. Ponadto, każdy chciał mieć własną kamerę Sony. Niestety dla japońskiego koncernu te czasu już przeminęły i można powiedzieć, że Sony stąpa po cienkim lodzie. Jedynym ratunkiem dla kultowej firmy jest PlayStation.

PlayStation 5 deską ratunku dla Sony


W tym momencie konsole PlayStation 4 stanowi główne źródło dochodu dla Sony. Poza PS4, Sony posiada tylko jeden produkt, który jest chętnie kupowany przez konsumentów – sensory optyczne do aparatów. Wiele spekuluje się, że nowa konsola od Sony może kosztować aż 699 dolarów, czyli prawie dwukrotność tego, co może zaproponować Xbox Series X. Microsoft nie musi się martwić o każdego dolara w przypadku nowej konsoli, gdyż firma świetnie zarabia na innych produktach i usługach.

Następny artykuł