Monitor Xiaomi
Źródło: Twitter

Xiaomi tworzy monitor o odświeżaniu 165 HZ – idealny do gier!

Krystian MowelKrystian Mowel
14 Czerwca 2020

Chiński producent co raz mocniej wchodzi w segment monitorów komputerowych. Już w najbliższym czasie swój debiut ma mieć urządzenie oferujące odświeżanie na poziomie 165 Hz. Czy Xiaomi chce zrewolucjonizować kolejny rynek?

Niezwykłe śmiałe działania chińskiego producenta oznaczają prób podboju kolejnego segmentu rynku elektroniki użytkowej.

To już drugi monitor od Xiaomi

Chiński producent kilka tygodni temu przedstawił pierwszy monitor pod szyldem firmy Redmi, jednak plany Xiaomi są znacznie szersze i sięgają znacznie dalej. Widać to przede wszystkim po obecnym urządzeniu, które będzie kolejnym krokiem w przód. Niezwykły potencjał, jaki istnieje na rynku gamingowym sprawia, iż chiński producent stara się wejść na niego z przytupem. Czy monitor Xiaomi ma szanse konkurować z największymi koncernami?

Monitor od Xiaomi – aż 165 Hz


Chiński monitor miałby pojawić się na rynku w trzech wariantach – 24,5, 27 oraz 29,5 cala. Pierwszy do sprzedaży ma trafić ten środkowy z 27-calową matrycą, ponieważ już w lipcu. Na pozostałe będziemy musieli poczekać do września. Niewykluczone, że Xiaomi później rozszerzy swoją ofertę i doda dwa kolejne rozmiary monitora – 27 i 29,5 cala oraz rozdzielczości 4K. Na uwagę szczególnie zasługuje częstotliwość odświeżania, która wynosi aż 165 HZ. Pozostaje nam czekać na więcej informacji dotyczących tych urządzeń.

Następny artykuł