PlayStation 5
Źródło: Telepolis

PlayStation 5 wkrótce na kolejnej prezentacji. Sony pokaże więcej szczegółów

Krystian MowelKrystian Mowel
15 Czerwca 2020

Japoński koncern przygotowuje się do kolejnego pokazu przygotowującego na premierę PlayStation 5. Głównym tematem tego eventu mają być wyjątkowe funkcje, które będzie posiadała konsola od Sony. Deweloperzy chcą w pełni pokazać menu konsoli.

Sony chce iść za ciosem i ponownie zaskoczyć świat prezentacją PlayStation 5. Data eventu nie jest znana, ale ma to być „wkrótce”.

Kolejna prezentacja PlayStation 5


W zeszłym tygodniu Sony na chwilę przejęło wszystkie serwisy gamingowe, które rozpisywały się tylko o jednym – prezentacji gier zmierzających na nową konsolę PS5. Japończycy postanowili pójść o krok dalej i przedstawili wygląd całego urządzenia. Tym razem, na kolejną prezentację od Sony nie będziemy musieli czekać aż tak długo. Japoński gigant ma poinformować o evencie na parę dni przed jego datą.

Menu głównym tematem kolejnej prezentacji


Tak twierdzi Matt MacLaurin, wiceprezes ds. projektowania UX w PlayStation, który zapowiada, iż najbliższa prezentacja odbędzie się już wkrótce. Nowy system ma zupełnie inny wygląd niż ten, który tak dobrze znamy z PlayStation 4. MacLaurin zapowiedział również edycje specjalne niektórych dashbordów, podając za przykład grę Horizon Forbidden West. Zapowiada się niezwykle interesujący czas dla graczy, gdyż do premiery konsol nowej generacji zostały już tylko miesiące.

Następny artykuł