Pad Dual Sense
Źródło: Twitter

Na sprzedaż konsoli Sony PlayStation 5 wpłynie jej kolor? Analityk ostrzega producenta

Krystian MowelKrystian Mowel
19 Maja 2020

Wielu ekspertów twierdzi, iż PlayStation 5 stanie się urządzeniem, które może zostawić w tyle nie tylko konkurencyjną konsolę Xbox Series X, ale również najlepsze komputery PC. Przed zbyt pochopnym osądem ostrzega nas japoński analityk Hideki Yasuda, według którego kolor konsoli może mieć kluczowy wpływ na sprzedaż urządzenia.

Czy konsola PlayStation 5 może sprzedać się w mniejszym nakładzie ze względu na swoją kolorystykę? Wydaje się to trochę niedorzeczne.

Wygląd ważniejszy od podzespołów?

Hideki Yasuda, analityk z firmy Ace Research twierdzi, że jeśli PlayStation 5 zostanie stworzone w takich kolorach, jak zaprezentowany już wcześniej pad, to sprzedaż konsoli Sony może okazać się zaskakująco niska. Swoją teorię popiera przykładem Nintendo Wii, które zostało stworzone w białych odcieniach. Wielu graczy zrezygnowało z zakupu tego urządzenia, ponieważ woleli oni kolor czarny. Wydaje się, że Sony będzie próbowało przyciągnąć potencjalnych klientów zarówno podzespołami, jak i designem. Niewykluczone jest, że powstaną dwie kolorystyki obudowy.

Prognozy dotyczące PlayStation 5

W zeszłym tygodniu mieliśmy przyjemność przyjrzeć się silnikowi Unreal Engine 5, którego stworzenie związane jest z powstaniem konsol nowej generacji, mających wnieść możliwości twórcze producentów gier na wyższy poziom. Analitycy twierdzą, że PS5 może okazać się bezkonkurencyjne w najbliższych latach właśnie dzięki UE5. Według prognoz dotyczących sprzedaży PS5, do końca marca 2021 urządzenie powinno rozejść się w nakładzie 6 milionów egzemplarzy, natomiast w ciągu następnego roku 16 milionów.

Następny artykuł