HTC
Źródło: PurePC.com

HTC powstanie jak feniks z popiołów? Szykuje nowy smartfon z 5G

Krystian MowelKrystian Mowel
26 Maja 2020

Tajwański producent kiedyś rozdawał karty w świecie smartfonów, obecnie jej los wydaje się już praktycznie przesądzony i nie wydaje się, aby historia HTC zakończyła się happy endem. Coraz gorsze wyniki sprzedażowe, brak rozwoju i odpadnięcie z wyścigu flagowców sprawiły, że mało kto pamięta o tym producenci. HTC chce jednak znów o sobie przypomnieć i przygotowuje nowego flagowca.

Nowe urządzenie od HTC ma zostać wypuszczone już w te wakacje. Czy flagowiec pozwoli chociaż w jakimś stopniu włączyć się do walki?

Ciężka sytuacja HTC

Fatalne wyniki finansowe i ciągła degresja – tak w skrócie można opisać sytuację, jaka ma miejsce u tajwańskiego producenta. Zła kondycja całego przedsiębiorstwa przełożyła się na fakt, iż w zeszłym roku HTC zrezygnowało z wypuszczenia flagowego modelu. Ponadto, próba zdobycia rynku smartfonów ze średniej półki skończyła się totalną porażką. Do skutku nie doszedł żaden projekt i HTC powoli zaczęło znikać z mapy producentów smartfonów.

Czy HTC się odrodzi?

Wszystko wskazuje na to, że tajwański producent nie zamierza tak łatwo się poddać i stara się odbudować swój dawny blask. Będzie to niesamowicie ciężkie, jednak kto nie próbuje, ten się o tym nigdy nie przekona. W tym roku HTC prawdopodobnie stworzy flagowca, który ma konkurować z największymi firmami na rynku. No właśnie, „ma konkurować”, ale czy faktycznie będzie w stanie to zrobić to już oddzielne pytanie. Dotychczas nie otrzymaliśmy żadnych szczegółów na temat nowego modelu, nie wiadomo nawet jaką nazwę będzie nosił. O tym wszystkim przekonamy się w najbliższym czasie.

Następny artykuł