Atsushi Inaba
Źródło: Platinium Games

Szef Platinium Games: PlayStation 5 i Xbox Series X to nic szczególnego

Krystian MowelKrystian Mowel
25 Maja 2020

Szef wytwórni Platinium Games stwierdził, iż PlayStation 5 i Xbox Series X nie będą niczym przełomowym w świecie gamingu. Uważa, iż przeskok między obecnymi konsolami, a tymi określanymi jako next-gen jest mniejszy, niż miało to miejsce w przypadku przejścia na pierwszą konsolę PlayStation.

Atsushi Inaba twierdzi, że zarówno Sony, jak i Microsoft robią przewidywalne rzeczy, które w nikim nie wywołają efektu zaskoczenia.

Od Nintendo do PlayStation 5

Inaba twierdzi, że oglądając zapowiedzi tego, jak będą wyglądały konsole nowej generacji nie ekscytuje go aż tak, jak miało to miejsce w przypadku migracji z Nintendo na PlayStation 1. Wówczas zmieniono pixel arty na grafikę 3D, czego kilka lat wcześniej nikt nawet sobie nie wyobrażał. To właśnie takiej dziecięcej ekscytacji brakuje szefowie Platinium Games.

Sprostowanie swoich słów

W 2019 roku Inaba również wypowiedział się o tym, że nie czuje ekscytacji nową generacji konsol. Wówczas społeczność gamingowa odebrała go jako snoba, który nie docenia postępu, jaki wnoszą nowe urządzenia. Tym razem szef twórcy Bayonetta podkreślił, iż jego słowa zostały źle zrozumiane i w głównej mierze chodziło mu o to, że kiedyś różnica między konsolami była znacznie większa niż obecnie.

Następny artykuł