Xbox Series X
Źródło: Twitter

Szef Xboxa: jeszcze nie poznaliście wszystkich możliwości nowej konsoli

Krystian MowelKrystian Mowel
27 Maja 2020

Premiera konsol nowej generacji zbliża się wielkimi krokami. Zniecierpliwiony jest również szef Xboxa, Phil Spencer który twierdzi, że Xbox Series X pokaże swój cały potencjał dopiero wtedy, gdy się pierwszy raz z niego skorzysta.

Szef działu gier i marki Xbox w Microsofcie udzielił wywiadu w niedawnym odcinku podcastu Talking Games with Reggie i zdradził kilka szczegółów na temat nowych konsol.

Trzeba to przeżyć samemu!

Spencer przyznał, iż nie zwykle ciężko jest pokazać ogromny progres, jaki zrobiły konsole next-gen w porównaniu do swoich poprzedników, gdyż jedynym namacalnym dowodem jest grafika. Dodatkowo, utrudnienie powoduje pandemia koronawirusa, która ogranicza pole manewru zespołu promocyjnego i nie zezwala na utworzenie prezentacji na żywo z widzami. Szef jednej z największych firm na świecie przyznał, iż samemu się tego nie doświadczy.

Xbox Series X bez żadnych opóźnień


Phil Spencer przyznał, iż epidemia koronawirusa lekko przesunęła pracę nad finalnymi szlifami przy Xbox Series X. Przede wszystkim konieczne było przesunięcie zadań, które wymagają kontaktu fizycznego. Na szczęście architekci mogli zabierać pracę do domu, dzięki czemu ten aspekt nie opóźnił się wcale. Spencer dodał, że bardzo chciałby już pokazać widzom, jak ogromne możliwości ma konsola nowej generacji od Microsoftu.

Następny artykuł