Samsung Money
Źródło: CNet

Samsung wprowadzi własną kartę debetową

Krystian MowelKrystian Mowel
28 Maja 2020

Samsung przygotowuje własną kartę debetową, które będzie doskonale zsynchronizowana z urządzeniami firmy. Jej pełna nazwa to Samsung Money by SoFi. Użytkownicy, którzy zdecydują się na korzystanie z niej mogą liczyć na cash back.

Premiera w Stanach Zjednoczonych przewidziana została na lato tego roku. Nie wiadomo, kiedy karta może trafić do Polski.

W ślady konkurencji

Samsung nie jest pierwszą firmą, która wpadła na pomysł stworzenia swojej karty debetowej. Wcześniej takie kroki podjęły firmy Apple i Huawei. Koreańska firma postanowiła uchylić rąbka tajemnicy, na temat tejże karty. Wiadomo już, że będzie się nazywała Samsung Money by SoFi. Będzie ona bardzo mocno powiązana z dedykowaną platformą Samsung Pay.

Brak numeru karty

Karta Samsunga jest wyjątkowa, gdyż nie posiada numerów ani kodu CVV na żadnej ze stron. Takie informacje możemy znaleźć tylko w aplikacji Samsung Pay, co ma zabezpieczyć kartę przed niepożądanym użyciem. Ponadto, system cash back ma zachęcać do korzystania z karty. Specjalnie przyznawane punkty możemy później wykorzystać. Aktywacja ma być bananie prosta, podobnie jak dokonywanie płatności zbliżeniowych, które będą jednak wymagały autoryzacji w aplikacji Samsung Pay.

Następny artykuł