Xbox Series X
Źródło: HDTV.pl

Xbox Series X uruchomi klasyczne gry nawet w 120 FPS

Krystian MowelKrystian Mowel
29 Maja 2020

Premiera next-genowego Xboxa Series X zbiża się już wielkimi krokami. To właśnie teraz powinniśmy dostawać najwięcej informacji o tym, jak będzie wyglądała konsola Microsoftu. Rąbka tajemnicy uchylił Jason Ronald, dyrektor ds. zarządzania programem dla XSX.

W sieci aż huczy od plotek związanych zarówno z Xboxem Series X, jak i PlayStation 5. Wydaje się, że te dyskusje będą trwały jeszcze długo po premierze konsol next-gen.

Gry nawet z Xboxa 2001

Ronald ujawnił mnóstwo informacji na temat jednej z kluczowych kwestii w przypadku konsol next-gen, czyli kompatybilności wstecznej i zasad jej funkcjonowania. Stwierdził, iż dla Microsoftu niezwykle ważne jest, aby zachować dziedzictwo poprzednich wersji konsol, co pozwoli na całkowicie nowe doznania w starych produkcjach. Zespół pracujący na Xboxem Series X spędził ponad 100 000 godzin na testowaniu gier z Xboxa Ona, Xboxa 360 a nawet oryginalnego Xboxa z 2001 roku.

120 FPS nawet w starych produkcjach

Poza ilością gier, które trafią na nową konsolę w ramach kompatybilności wstecznej, Ronald mówił też o tym, jak ważne jest zachowanie ich jakości. Dużą rolę w tym procesie odegra „tryb boost”, który pozwoli na uruchomienie starszych tytułów z jak największą ilością klatek na sekundę, co wpłynie na dwukrotny wzrost FPS. Ponadto, starsze tytuły skorzystają z dysku SSD, co pozwoli na drastyczne skrócenie ładowania gier.

Następny artykuł