Techgame.pl
terraria

Steam

Terraria: Journey's End - deweloperzy pożegnali wspieranie gry ogromnym patchem

17 Maja 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Terraria: Journey's End to ogromny patch do hitowej produkcji. Jest to on zarazem ostatnim, bo gra nie doczeka się dalszego wsparcia przez twórców. Co ciekawe, dzięki najnowszej aktualizacji, produkcja zyskała ponownie olbrzymie zainteresowa

Terraria to niewielka (ale i wielka zarazem) gra sandboksowa. Teraz dostała pożegnalnego patcha, który wprowadził ogrom nowej zawartości.

Terraria dostała nowego patcha - Journey's End

Terraria w momencie debiutu została bardzo ciepła przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy. Wiele osób określało niezależną produkcję mianem "Minecrafta 2D" i to w zasadzie najlepiej oddaje ducha gry. Autorzy ze studia Re-Logic poinformowali jakiś czas temu, że Journey's End będzie ostatnim patchem do produkcji, która nie otrzyma już więcej wsparcia. Okazało się, że nowa aktualizacja przyciągnęła ponownie wielu graczy, gdyż w szczytowym momencie grało w nią prawie 487 tys. osób, dzięki czemu Terraria trafiła na podium najchętniej odpalanych tytułów. Takie ogromne zainteresowanie grą sprzed 9 już lat nie jest tu jednak niczym zaskakującym. Journey's End okazał się niemal przytłaczającym ogromem nowej zawartości - lista zmian i nowości opiewa na niemal 45 stron, a w celu ogarnięcia tego wszystkiego fani stworzyli specjalny wątek na forum, które aktualnie nie działa przez przeciążone serwery. Gratulujemy (sukcesu, nie serwerów)! 

Jakie nowości w Terrari?

Choć chciałbym zawrzeć wszystkie nowości i poprawki w tym tekście, nie jest to możliwe, gdyż jest ich zwyczajnie za dużo. Samo forum dostępne pod tym adresem jeszcze się nie podniosło z naporu fanów, co dodatkowo utrudnia posegregowanie informacji. Jednak wśród największych zmian warto zaznaczyć dodanie ponad 800 nowych przedmiotów i nowe minibiomy losowane w nowym systemie kreowania świata. Budowanie bazy również doczekało się nowości - wszystkie osady z minimum trzema mieszkańcami są określane jako miasta i zyskały możliwość budowania punktów szybkiej podróży. Kwestią problematyczną może jednak okazać się werbowanie mieszkańców, którzy od teraz mają konkretniejsze wymogi odnośnie miejsca zamieszkania. Na naszej drodze staną też nowe potwory, o których dowiemy się paru ciekawych informacji z bestiariusza. Dla wszystkich samozwańczych budowniczych mamy dobre wieści - gra zyskała nowy tryb umożliwiający puszczenie wodzy fantazji bez zwracania uwagi na zagrożenia czychające na nas w różnych biomach. Fani prawdziwego survivalu powinni ucieszyć się z nowego trybu dla weteranów - Master. Fani z pewnością nie poczują się porzuceni, wszak sama liczba nowych itemów gwarantuje wiele godzin zabawy w ich wytwarzanie i poznawanie. Twórcy tymczasem może wreszcie wrócą do prac nad anulowaną Terrarią: Otherworlds.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >