Techgame.pl
Dark Pictures Little Hope bohaterowie

materiały prasowe

The Dark Pictures Little Hope - pierwsze szczegóły dotyczące nowego horroru przygodowego

28 Lutego 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Supermassive Games zdradziło pierwsze szczegóły kolejnej części growej antologii horrorów. Produkcja zapowiadana jest na mroczniejszą niż poprzednia odsłona.

Supermassive Games to studio znane przede wszystkim z ciepło przyjętego przez graczy Until Dawn, wydanego na konsolę PlayStation 3. Kolejna ich produkcja zapoczątkowała antologię growych horrorów utrzymanych w gatunku gier przygodowych. 

Najpierw statek, teraz szkoła

Man of Medan to produkcja, która zapoczątkowała cykl horrorów The Dark Pictures wydawanych przez Bandai Namco. O ile gra prezentowała sobą wysoki poziom, gdyż grafika, animacje i typowa dla studia "filmowość" nie mogły się nie podobać, o tyle reszta nie była niestety aż tak chwalona przez recenzentów. Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi obecnie 69 w wersji na PlayStation 4 i nie jest to zły wynik, jednak nie jest też w żadnym razie wybitnym osiągnięciem. Man of Medan opowiada o grupie znajomych, któych los zaprowadził na zaginiony statek z ery II wojny światowej. Recenzenci wytykali produkcji błędy technologiczne, źle poprowadzoną fabułę i mało straszną atmosferę. Supermassive odrobiło jednak lekcje i ich najnowsza produkcja zatytułowana The Dark Pictures Little Hope zapowiadana jest jako mroczniejsza, bardziej brutalna i przede wszystkim straszniejsza niż Man of Medan. 

Uczniowie i zło

Little Hope opowie o czwórce uczniów, którzy ze swoim nauczycielem utknęli w przeklętym miasteczku Little Hope, które jest miejscem dziwnynych okultystycznych praktyk. Grupa musi przede wszystkim uciec z miasteczka, a przy okazji odkryć jego sekrety. Podobnie jak w poprzednich produkcjach studia fabułą ma być nielioniowa, z możliwością śmierci każego bohatera. Decyzje, które podejmiemy wpłyną na przebieg fabuły. Sama rozgrywka najpewniej nie będzie wykraczała poza standard - akcja gry ukazana zostanie z filmowej perspektywy, a my wcielając się w różne postacie będziemy przemierzać lokacje, podejmować wybory w konwersacjach i uczestniczyć w Quick Time Eventach. Podobnie jak poprzednia część, Man of Medan, gra zaoferuje tryb co-op, w którym dwójka graczy wcieli się w różne postaci w tym samym czasie.

Data premiery The Dark Pictures Little Hope wyznaczona jest na lato tego roku, jednak nie znamy konkretnej daty. Wiemy natomiast, że produkcja pojawi się na PC, XONE i PS4.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >