Techgame.pl
This War of Mine steam

Steam

Premier Morawiecki zaskakuje. Gry komputerowy mogą stać się lekturami szkolnymi

17 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Jak ustaliło Radio Kraków, Mateusz Morawiecki zamierza wpisać gry komputerowe na listę nieobowiązkowych lektur szkolnych. Rozmowy w tym celu mają toczyć się w siedzibie jednego z czołowych polskich deweloperów. Czyżby okazało się, że gry fak

Rząd zamierza korzystać z gier w procesie edukacji młodych pokoleń. Informacje podane przez Radio Kraków nie są jeszcze potwierdzone, ale brzmią całkiem ciekawie. 

Krzysiu, czy wbiłeś wszystkie osiągnięcia?

Z rewelacji przekazanych przez Radio Kraków wynika, że premier rządu Mateusz Morawiecki zamierza już w ten czwartek (tj. jutro, 18 czerwca) odwiedzić siedzibę polskiego dewelopera 11 bit Studios, czyli autorów m.in. popularnej strategii Frostpunk. Jaki cel ma mieć taka niecodzienna wizyta? Okazuje się, że całkiem wzniosły - rząd zamierza wpisać na listę lektur nieobowiązkowych jedną z produkcji dewelopera, czyli wojenne This War of Mine. Od roku szkolnego 2020/21 gra byłaby dostępna bezpłatnie dla uczniów każdej szkoły średniej w kraju, od roczników 2002 wzwyż. Gry a edukacja wydaje się być niespełnionym marzeniem wielu fanów elektronicznej rozgrywki - w końcu właśnie to medium było celem wielokrotnych ataków różnych rządów bądź organizacji. Okazuje się jednak, że mimo to, rząd Polski zdał sobie sprawę z siły, jakie drzemie w takiej formie, nomen onem, rozrywki. 

This War of Mine, czyli edukacja anty-wojenna

Skąd pomysł, aby This War of Mine zostało wpisane na listę nieobowiązkowych lektur szkolnych? Z samej idei gry, która pokazuje coś, o czym do tej pory nie mówiono. Ta strategia i charakterystyczny survival zdobyła uznanie na całym świecie za unikatowe podejście do tematu wojny. Wcielamy się w niej bowiem w cywili, którzy muszą przeżyć w zawładniętym wojną kraju. Musimy dbać o komfort psychiczny ludzi, wyruszać na wyprawy po zapasy, rozbudowywać "bazę" (choć zrujnowany budynek mieszkalny nie do końca można nazwać "bazą") czy podejmować bardzo ważne decyzje, które zaważą na życiach wielu osób, w tym samych bohaterów. Gra z pozoru wydaje się być świetnym materiałem, który pokazać może zgubne skutki wojny i to, jak bardzo konflikt może wpłynąć na życie szarych obywateli. Dla samego 11 bit Studios to, nie oszukujmy się, także niezła promocja. Czekamy do jutra, aby (mamy nadzieję) potwierdzić te rewelacje!

Tagi:

PolskaEdukacjaGry strategiczne

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >