Techgame.pl
This War of Mine steam

Steam

Premier Morawiecki zaskakuje. Gry komputerowy mogą stać się lekturami szkolnymi

17 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Jak ustaliło Radio Kraków, Mateusz Morawiecki zamierza wpisać gry komputerowe na listę nieobowiązkowych lektur szkolnych. Rozmowy w tym celu mają toczyć się w siedzibie jednego z czołowych polskich deweloperów. Czyżby okazało się, że gry fak

Rząd zamierza korzystać z gier w procesie edukacji młodych pokoleń. Informacje podane przez Radio Kraków nie są jeszcze potwierdzone, ale brzmią całkiem ciekawie. 

Krzysiu, czy wbiłeś wszystkie osiągnięcia?

Z rewelacji przekazanych przez Radio Kraków wynika, że premier rządu Mateusz Morawiecki zamierza już w ten czwartek (tj. jutro, 18 czerwca) odwiedzić siedzibę polskiego dewelopera 11 bit Studios, czyli autorów m.in. popularnej strategii Frostpunk. Jaki cel ma mieć taka niecodzienna wizyta? Okazuje się, że całkiem wzniosły - rząd zamierza wpisać na listę lektur nieobowiązkowych jedną z produkcji dewelopera, czyli wojenne This War of Mine. Od roku szkolnego 2020/21 gra byłaby dostępna bezpłatnie dla uczniów każdej szkoły średniej w kraju, od roczników 2002 wzwyż. Gry a edukacja wydaje się być niespełnionym marzeniem wielu fanów elektronicznej rozgrywki - w końcu właśnie to medium było celem wielokrotnych ataków różnych rządów bądź organizacji. Okazuje się jednak, że mimo to, rząd Polski zdał sobie sprawę z siły, jakie drzemie w takiej formie, nomen onem, rozrywki. 

This War of Mine, czyli edukacja anty-wojenna

Skąd pomysł, aby This War of Mine zostało wpisane na listę nieobowiązkowych lektur szkolnych? Z samej idei gry, która pokazuje coś, o czym do tej pory nie mówiono. Ta strategia i charakterystyczny survival zdobyła uznanie na całym świecie za unikatowe podejście do tematu wojny. Wcielamy się w niej bowiem w cywili, którzy muszą przeżyć w zawładniętym wojną kraju. Musimy dbać o komfort psychiczny ludzi, wyruszać na wyprawy po zapasy, rozbudowywać "bazę" (choć zrujnowany budynek mieszkalny nie do końca można nazwać "bazą") czy podejmować bardzo ważne decyzje, które zaważą na życiach wielu osób, w tym samych bohaterów. Gra z pozoru wydaje się być świetnym materiałem, który pokazać może zgubne skutki wojny i to, jak bardzo konflikt może wpłynąć na życie szarych obywateli. Dla samego 11 bit Studios to, nie oszukujmy się, także niezła promocja. Czekamy do jutra, aby (mamy nadzieję) potwierdzić te rewelacje!

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >