Grafika przedstawiająca bohaterów komiksu Tintin
Źródło: flickr

Czytaliście komiksy o przygodach tego sympatycznego dziennikarza? Tintin wraca do świata gier

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
27 Kwietnia 2020

Minęła prawie dekada od ostatniej gry stworzonej w świecie sympatycznego, belgijskiego dziennikarza i podróżnika. Tintin i Milou wracają do świata graczy.

Za realizację projektu zabiera się specjalizujący w grach przygodowych Microids oraz Moulinsart, agencja posiadająca prawa do twórczości Hergé’a - twórcy komiksów o Tintinie.

Przygodówka wypełniona akcją

CEO Microid, Stephane Longeard nie ukrywa radości przed nadchodzącą współpracą z Moulinsart. “To spełnienie marzeń. Przygody Tintina pobudzały wyobraźnie milionów na całym świecie” - mówi szef wydawnictwa. Microid to firma z dużymi tradycjami w świecie gier przygodowych, na swoim koncie mają między innymi takie produkcje jak Syberia czy Robin Hood: The Legend of Sherwood. Gra ma być połączeniem przygodówki oraz gry akcji. W połączeniu z historiami z komiksów o Tintinie może nam się szykować naprawdę dobra produkcja, która rozbudzi miłość graczy do trochę zapomnianego gatunku.

Szczegóły wkrótce

Na razie na temat produkcji nie wiadomo zbyt wiele. Zarówno zarząd Microid, jak i szefostwo Moulinsart są bardzo podekscytowani na współpracę. Wiadomo, że gra zostanie stworzona na PC i konsole (nie wiadomo jeszcze jakie). Oprócz Tintina w grze zobaczymy inne kultowe postaci: kapitana Baryłkę, Tajniaka i Jawniaka, no i oczywiście wiernego kompana głównego bohatera, czyli psa Milusia. Tytuł gry oraz pierwsze grafiki koncepcyjne producent zaprezentuje w najbliższej przyszłości.

Następny artykuł