Techgame.pl
Titan Quest

HandyGames/Twitter

Studio Handy Games zapowiada "coś legendarnego" związanego z Titan Quest. Powstanie remake czy kolejna część?

30 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Titan Quest to jedna z wielu gier, które niemal wzorowo opierają się na klasycznym schemacie z Diablo. Czy czeka nas remake albo pełnoprawny sequel? Bardzo interesująca zapowiedź pojawiła się na Twitterze studia Handy Games należącego do THQ.

  • Na Twitterze Handy Games pojawiła się enigmatyczna zapowiedź

  • Studio pracuje "nad czymś legendarnym" związanym z serią Titan Quest

  • Poszlaki wskazują na remake, remaster lub nowy dodatek

Kto nie spędził setek godzin w którymkolwiek hack'n'slashu niech pierwszy rzuci myszką! Titan Quest bez wątpienia należy do jednych z ciekawszych pozycji z tego gatunku i niedługo dostaniemy "coś legendarnego". 

Titan Quest - prawdziwy konkurent Diablo

Blizzard wraz ze swoim Diablo (i kolejnymi jego wcielaniami - również nachodzącym na urządzenia mobilne Diablo Immortal) stworzył wzór dla wszystkich gier z gatunku hack'n'slash. W miarę upływu lat na rynku pojawiało się coraz więcej "diablo-podobnych" produkcji. 

Jedną z nich był wydany za pierwszym razem w 2006 roku Titan Quest, którego personalnie uważam za jedną z najważniejszych gier w gatunku. Produkcja okazała się dla mnie na tyle wciągająca, że swego czasu potrafiłem spędzić sporo czasu w celu wydropienia zaledwie jednego przedmiotu z któregoś z bossów. 

Nie ma się co dziwić - Titan Quest okazał się wielkim hitem na całym świecie, z czasem doczekując się wersji na kolejne konsole, zbiorczych wydań z dodatkami (Immortal Throne, Ragnarok i Atlantis) a nawet wersji na urządzenia mobilne, które okazała się dość sporym zaskoczeniem.

Chcemy więcej Titan Questa!

Legendarna produkcja nie odpuszczała nam przy okazji praktyczniej każdej następnej generacji sprzętu gamingowego. Problem w tym, że do tej pory nie usłyszeliśmy żadnych wieści odnośnie potencjalnej kontynuacji albo chociaż nawet pełnoprawnego remaku. Nie ukrywajmy przecież, że oprawa z deczka trąci myszką. 

Na Twiterowym profilu należącego do THQ Nordic studia Handy Games pojawiła się grafika, którą zobaczyć możecie poniżej. Pracujemy nad czymś legedarnym. Zgadnijcie o co chodzi! - głosi napis dodany do grafiki. Analizując wszystkie posiadane informacje (których praktycznie nie mamy) zgaduję, że chodzi właśnie o remake.

Oczywiście jest spora szansa, że THQ nie zapomniało o swojej kultowej marce i zamierza powrócić do niej za sprawą pełnoprawnej kontynuacji, co byłoby zdecydowanie najlepszą wiadomością. Poszlaki jednak niekoniecznie na to właśnie wskazują. 

Remake czy "dwójka"?

O ile zapewne nikt nie obraziłby się za drugą część Titan Questa, jest spora szansa, że otrzymamy właśnie remake. Przede wszystkim grafika prezentowana na Twitterze składa się z okładek zbiorczej edycji i dodatków do gry, więc nie prezentuje nam nic, czego do tej pory byśmy nie widzieli.

Enigmatyczna data "2021" jak na razie nie wskazuje na nic oprócz tego, że już niedługo zapewne otrzymamy potwierdzenie naszych przypuszczeń. Autorami tweeta są jednak Handy Games, czyli studio odpowiadające za mniejsze gry i portowanie na różny sprzęt innych produkcji. Doświadczenie studia sugeruje więc, że chodzi o odświeżenie klasyka, nowy dodatek albo ewentualnie coś nowego na urządzenia mobilne, aniżeli o pełnoprawną "dwójkę". 

Autorami ostatnich dodatków do Titan Quest są Pieces Interactive, którzy aktualnie milczą i prędzej oni mogliby zostać zaangażowani w tworzenie Titan Questa 2 aniżeli Handy Games. No cóż - jak to mawiają "poczekamy, zobaczymy".

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >